نماد آخرین خبر

۳۱ تخت عادی و ویژه به بیمارستان کرونایی یاسوج اضافه شد

منبع
تسنيم
بروزرسانی
۳۱ تخت عادی و ویژه به بیمارستان کرونایی یاسوج اضافه شد

تسنيم/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي کهگيلويه و بويراحمد گفت: تعداد ۳۱ تخت عادي و ويژه به تخت‌هاي بيمارستان شهيد جليل ياسوج اضافه شد.

پرويز يزدان‌پناه، رئيس دانشگاه علوم پزشکي کهگيلويه و بويراحمد اظهار داشت: تعداد کل افراد بستري شده در استان از ابتداي شيوع کرونا تاکنون 5 هزار و 617 نفر و تعداد افراد ترخيص شده 5 هزار و 338 نفر است.
وي افزود: تا ديروز 279 بيمار کرونايي در بيمارستان‌‌ها بستري هستند، که از اين تعداد 119 نفر بيمار کرونايي قطعي و 15 نفر در بخش مراقبت‌هاي ويژه بستري بستري هستند.
يزدان پناه تعداد بهبوديافتگان کامل در استان را 6 هزار و 932  نفر عنوان کرد و افزود: تعداد فوتي‌هاي کرونا در استان 127 نفر هست، که از اين تعداد 116 نفر بيماري زمينه‌اي داشته‌اند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي کهگيلويه و بويراحمد با اشاره به اينکه تعداد کل موارد مثبت در استان 8 هزار و 600 هست، خاطرنشان کرد: ميانگين سني بيماران مثبت کرونايي 41 سال است.
وي افزود: طي 24 ساعت گذشته 234 نمونه داشته‌ايم که حدود 40 درصد از موارد مثبت بوده و بيشترين موارد مربوط به شهرستان کهگيلويه و سپس بويراحمد، باشت، گچساران، چرام و دنا است.
يزدان پناه بيان کرد: ميانگين موارد مثبت کرونايي در استان دو برابر ميانگين کشوري است و همچنان روند موارد مثبت رو به افزايش است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي کهگيلويه و بويراحمد با اشاره به نزديک شدن مرگ و مير در استان به ميانگين کشوري تصريح کرد: با توجه به تجربه کشورهاي جهان سه مورد آزمايش به ميزان مناسب، هشدار و آگاهي‌بخشي و محافظت و جداسازي سريع ناقلان را بايد مدنظر و توجه داشته باشيم.
وي افزود: با توجه به احتمال شيوع آنفلوآنزا تعدا 24 تخت عادي و 7 تخت ويژه را به تخت‌هاي بيمارستان شهيد جليل اضافه نموديم.
يزدان پناه بيان کرد: تعداد 35 پرستار از ساير بيمارستان‌هاي ياسوج به کادر بيمارستان شهيد جليل اضافه کرده‌ايم و دستگاه اکسيژن ساز 6 تني تا فردا در اختيار بيمارستان شهيد جليل قرار مي‌گيرد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کهگيلويه و بويراحمد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today