تسنيم/ مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) کهگيلويه و بويراحمد گفت: ۵۴۰ خانوار در منطقه «سيلاب و کلوار» زندگي مي‌کنند که اکثر اين خانواده‌ها تحت پوشش کميته امداد هستند.

سومين اردوي جهادي ميز خدمت سازمان بسيج ادارات استان کهگيلويه و بويراحمد براي ارائه خدمت به منطقه محروم سيلاب کلوار شهرستان مارگون اين استان برگزار شد.
جمعي از امدادگران کميته امداد کهگيلويه و بويراحمد به همراه سازمان بسيج ادارات و بسيج جامعه پزشکي براي ارائه خدمات و رفع مشکلات منطقه محروم سيلاب کلوار از توابع شهرستان مارگون اعزام شدند.
قباد مبشري، مديرکل کميته امداد کهگيلويه و بويراحمد ضمن گراميداشت هفته دفاع مقدس، گفت: درود مي‌فرستيم بر روح و روان همه آن‌هايي که از ميهن و کشورمان ايران اسلامي جانانه دفاع کردند و اميد است که ما از آن‌ها ياد بگيريم و رهرو آن‌ها باشيم.
وي در خصوص اعزام گروه جهادي به منطقه سيلاب کلوار گفت: اين منطقه، منطقه‌اي محروم از توابع شهرستان مارگون است که از لحاظ مسائل مختلف زيرساختي دچار نواقصات و محروميت بسياري است.
مبشري اظهار داشت: به مناسبت هفته دفاع مقدس توفيقي حاصل شد تا با تعدادي از ادارات به اين منطقه عازم شده و از نزديک با مشکلات و نيازمندي‌هاي اين مردم آشنا شده و در برطرف کردن مشکلات آنان گامي اساسي برداريم.
مديرکل کميته امداد کهگيلويه و بويراحمد با اشاره به اينکه بيش از 450 خانوار در منطقه سيلاب کلوار زندگي مي‌کنند که بيشتر اين خانوارها تحت پوشش نهادهاي حمايتي هستند، گفت: در اين اردوي جهادي 500 بسته کمک‌هاي معيشتي و همچنين نوشت‌افزار بين خانواده‌هاي نيازمند توزيع شد.
مبشري در خصوص بهداشت و درمان مردم محروم منطقه  سيلاب کلوار افزود: در اين اردوي دو روزه سه تيم پزشکي، خدمات پزشک عمومي، دندانپزشکي، بينايي‌سنجي، تب سنجي و آموزش مقابله با کرونا را ارائه دادند و واکسيناسيون دام و طيور نيز از ديگر اقدامات انجام ‌شده در اين اردو بود.
وي خاطرنشان کرد: وظيفه‌ي اين نهاد، توجه به نيازمندان و معيشت آنان است و تا جايي که در توان داريم در خدمت به اقشار نيازمند جامعه کوتاهي نمي‌کنيم و اميدواريم که ساير دستگاه‌ها و نهادها و خيران نيکوکار ما را در اين راه ياري کنند.
شايسته ذکر است، مشاوره ديني و فرهنگي با حضور روحانيون، افتتاح تجهيز نمادين يکي از مدارس منطقه در بحث وسايل سرمايشي از ديگر خدمات ارائه‌شده به مردم اين منطقه بود و همچنين پيگيري و بهسازي جاده‌هاي روستايي و آسفالت پنج کيلومتر از جاده سيلاب کلوار تا چند ماه آينده در دستور کار ادارات مربوطه قرار گرفت.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کهگيلويه و بويراحمد را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرين خبر کهگيلويه و بويراحمد در اينستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today