نماد آخرین خبر

بازگشت دوباره اعمال محدودیت‌های وضعیت قرمز در خوزستان

منبع
ايرنا
بروزرسانی
بازگشت دوباره اعمال محدودیت‌های وضعیت قرمز در خوزستان

ايرنا/ استاندار خوزستان با اشاره به افزايش بيماران مبتلا با کرونا در خوزستان گفت: تمامي مقررات ويژه وضعيت قرمز ناشي از ويروس کرونا همانند گذشته بر استان خوزستان اعمال مي‌شود.

غلامرضا شريعتي، استاندار خوزستان در اين خصوص اظهار داشت: شيب بيماري کرونا در يک تا ۲ هفته گذشته افزايشي شده است اين درحالي است که در يک تا ۲ ماه گذشته تقرييا اين وضعيت مهار شده بود.
وي با بيان اين که اين افزايش شيب ملايم است تصريح کرد:اگر مردم همانند قبل براي مهار کرونا همراهي کنند مي‌توانيم خيلي سريع شرايط را کنترل کنيم.
استاندار خوزستان يادآور شد: در حال حاضر تعداد فوتي‌هاي و بستري‌ها افزايش يافته است و ضرورت دارد با جديدت اين وضعيت را کنترل کنيم‌ و بايد مقررات شرايط قرمز در استان اعمال شود و هيچکسي حق تخطي از آن را ندارد.
وي اعلام کرد: اگر نياز به تعطيلي در صنوف مختلف باشد پس از بررسي به وزارت کشور و ستاد ملي کرونا گزارش مي‌شود و در اين باره تصميم‌نهايي گرفته مي‌شود.
شريعتي تاکيد کرد: با وجود عشق و علاقه به اباعبدالله الحسين(ع) اما بنا بر شرايط موجود مراسم‌اربعين حسيني در استان نداريم.
وي در ادامه تأکيد کرد: علاوه بر آن مراسم راهپيمايي قدمگاه امام رضا(ع) که هرساله در شهرستان بهبهان نيز برگزار مي‌شود منتفي است.
استاندار خوزستان يادآور شد: هيچگونه تجمعي در سطح استان اعم‌از ترحيم، عروسي و ‌... نبايد شکل بگيرد و زيارت اهل قبول به صورت کنترل شده باشد.
وي با اشاره به بارندگي‌هاي پيش رو و احتمال تنگي نفسي‌هاي ناشي از درخت کونوکارپوس و تاثير آن بر تشديد کرونا بيان کرد: بنا شد هرس اين درختان با جديت و خيلي سريع انجام شود چراکه با اولين بارش‌ها امکان بروز تنگي‌نفس‌ها وجود دارد اما با هرس قابل کنترل است.
شريعتي با تشکيل تيم‌هاي نظارتي و بازديدي بيان کرد: بايد دستگاه‌هاي مختلف به آموزش و پرورش کمک کنند و نظارت جدي در آن صورت گيرد، البته تعداد دانش‌آموزان مبتلا بسيار کم بوده است و کساني که مبتلا شده‌اند وضع جسماني خوبي دارند.
شريعتي توضيح داد: کميته فرهنگي ذيل ستاد مديريت کرونا، دستگاه‌هاي فرهنگي و اجتماعي، صدا و سيما، رسانه‌هاي مختلف مجددا تبليغات گسترده در سطح استان پيرامون استفاده از ماسک، فاصله‌گذاري فيزيکي و حضور نداشتن در تجمعات انجام دهند.
 
 
  
  

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today