نماد آخرین خبر

معاون استاندار سمنان: نظارت‌ها بر رعایت بهداشت در برابر کرونا افزایش می‌یابد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
معاون استاندار سمنان: نظارت‌ها بر رعایت بهداشت در برابر کرونا افزایش می‌یابد

ايرنا/ جانشين رئيس ستاد مديريت مقابله با کرونا در استان سمنان گفت: نظارت بر اماکن عمومي و اصناف استان در زمينه رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي در خصوص مقابله با شيوع ويروس کرونا تشديد مي‌شود.

حبيب الله خجسته‌پور، جانشين رئيس ستاد مديريت مقابله با کرونا در استان سمنان اظهار کرد: طبق آمارهاي اعلام شده صبح امروز در ستاد ملي مديريت مقابله با کرونا، بيش از ۷۰ درصد مردم استان سمنان پروتکل‌ها و مسائل بهداشتي را رعايت مي‌کنند و مردم بايد رعايت هرچه بيشتر مسائل بهداشتي را مدنظر قرار دهند.
وي با بيان اينکه همراهي مردم مي‌تواند به مسئولان و کادر بهداشت و درمان براي ريشه کني هرچه سريع‌تر ويروس کرونا کمک کند، خاطرنشان کرد: يکي از مسائلي که در ستاد ملي مقابله با کرونا کشور مورد تاکيد است افزايش و تشديد نظارت‌ها است.
معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار سمنان با بيان اينکه مراقبت ها و نظارت ها بر اماکن عمومي و اصناف در زمينه مقابله با کرونا بايد تشديد شود، گفت: اگر در اين نظارت‌ها مسئولان و ضابطان امر، متوجه رعايت نشدن پروتکل‌ها شوند، فعاليت‌ آن مکان و يا مجموعه صنفي متوقف خواهد شد، در اين زمينه از مردم نيز کمک مي‌خواهيم تا در اين نظارت همگاني مشارکت داشته باشند.
خجسته‌پور با اشاره به برگزاري برنامه هاي عزاداري ايام ماه صفر بيان کرد: انتظار است که عزاداران حسيني در اين ايام نيز پروتکل‌هاي بهداشتي را مانند دهه اول و دوم ماه محرم، به خوبي رعايت کنند تا دچار مشکل نشويم.
وي اضافه کرد: طبق مصوبه ستاد ملي کرونا، خروج از کشور و حضور در کربلا همزمان با اربعين حسيني امکان‌پذير نيست و در شهرها و استان‌ها راهپيمايي برگزار نخواهد شد.
معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار سمنان با اشاره به تاکيد رهبر معظم انقلاب اسلامي بر برگزاري مراسم و سوگواري اربعين در منازل، عنوان کرد: همانطور که مقام معظم رهبري نيز تاکيد کردند مردم مي‌توانند در منازل خود نسبت به عزاداري اهل بيت(ع) و پيامبر گرامي اسلام(ص) اقدام کنند.
خجسته‌پور با اشاره به اينکه رعايت مسايل بهداشتي از سوي مردم خوب بوده است، گفت: در برخي مدارس و مراکز آموزشي استان، مواردي از ابتلاي کارکنان اداري و آموزشي گزارش شد که بلافاصله عملکرد مدرسه از آموزش حضوري به صورت غيرحضوري تغيير کرد.
وي تاکيد کرد: آمادگي براي مقابله با کرونا وجود دارد، رعايت عمومي مردم استان سمنان در زمينه بهداشت، نسبت به ميانگين‌ کشوري در وضعيت بهتري قرار دارد و بايد نظارت‌ها را نيز در کنار رعايت مردمي افزايش داد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان سمنان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرين خبر سمنان در اينستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today