نماد آخرین خبر

رئیس نظام پزشکی: از سفر به مشهد بپرهیزید

منبع
ايرنا
بروزرسانی
رئیس نظام پزشکی: از سفر به مشهد بپرهیزید

ايرنا/ رئيس سازمان نظام پزشکي مشهد گفت: در شرايط کنوني سفر به هر علتي باعث انتقال و شيوع ويروس کرونا خواهد شد لذا هموطنان در روزهاي منتهي به اربعين و دهه آخر صفر از سفر به مشهد بپرهيزند.

علي بيرجندي نژاد، رئيس سازمان نظام پزشکي مشهد اظهار کرد: در برهه حساس کنوني براي دفاع از مرزهاي سلامت، تمامي مردم و مسوولان بايد طبق فرمايش رهبر معظم انقلاب در کنار مدافعان سلامت قرار گيرند.
وي ادامه داد: طبق فرمايش معظم له، اعلام ارادت به حضرت امام حسين(ع) در منازل و با خواندن زيارت و دعا و توسل قابل انجام است. 
رئيس سازمان نظام پزشکي مشهد گفت: تاکنون ۱۷ نفر از کادر بهداشت و درمان مشهد بر اثر ابتلا به بيماري کوويد۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.
بيرجندي نژاد افزود: ۱۰ نفر از جان باختگان کادر بهداشت و درمان در مشهد طي دو ماه اخير به دليل ابتلا به اين بيماري جان خود را از دست داده‌اند که اين موضوع رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي را ضروري مي‌سازد.
وي ادامه داد: هشت نفر از شهداي مدافع سلامت در مشهد پزشک عمومي و متخصص بودند و بقيه در ساير رشته هاي علوم پزشکي مانند پرستاري و بينايي سنجي فعاليت داشتند که فقدان آنها غيرقابل جبران است.
رئيس سازمان نظام پزشکي مشهد گفت: برخي پزشکان فعال در مراکز ارائه خدمات به بيماران مبتلا به کوويد۱۹ بيش از ۶ ماه است که پدر و مادرشان را نديده‌اند و حتي از ديدار فرزندانشان نيز محروم هستند تا مبادا انتقال‌دهنده بيماري به آنها باشند.
بيرجندي نژاد افزود: در سال‌هاي دفاع مقدس و مبارزه با دشمن بعثي دشمن مشخص بود و تکليف براي همگان روشن بود اما امروز مدافعان سلامت با دشمن نامرئي طرف هستند که هر لحظه ممکن است فرد را زمين‌گير کند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar