نماد آخرین خبر

۳ پرواز به برنامه فرودگاه بجنورد افزوده شد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
۳ پرواز به برنامه فرودگاه بجنورد افزوده شد

ايرنا/ مدير فرودگاه شهداي بجنورد گفت: با اضافه شدن سه برنامه پروازي ديگر، شمار پروازهاي فرودگاه مرکز استان خراسان شمالي در مسير تهران ـ بجنورد و بالعکس به ۱۱ مورد در هفته رسيد.

محمدابراهيم قدمگاهي، مدير فرودگاه شهداي بجنورد اظهار داشت: شرکت هواپيمايي آسمان دوباره پروازهاي خود در مسير بجنورد ـ تهران را، که براي مدتي معلق شده بود، برقرار کرده و علاوه بر آن، يک مورد نيز به شمار پروازهاي پيشين خود در اين مسير افزوده و آن را به ۳ روز در هفته رسانده است.
وي افزود: اين شرکت هواپيمايي در گذشته در اين فرودگاه در هفته ۲ پرواز داشت اما از روز پنجشنبه هفته گذشته به آسمان خراسان شمالي بازگشت و پروازهاي خود را از سرگرفت.
مدير فرودگاه شهداي بجنورد گفت: برنامه هاي پروازي اين شرکت هواپيمايي در روزهاي يکشنبه، چهارشنبه و پنجشنبه در مسير تهران ـ بجنورد و بالعکس داير شده است.
قدمگاهي افزود: شرکت هواپيمايي آسمان تمامي پروازهاي خود در اين مسير پروازي را در ۲ ماه اخير لغو کرده بود.
وي اظهار داشت: بر اين اساس فرودگاه مرکز استان خراسان شمالي از اين پس در هفته ميزبان ۱۱ برنامه پروازي شرکت هاي هواپيمايي ايران اير، ماهان و آسمان خواهد بود، هم اکنون در اين فرودگاه در تمامي روزهاي هفته به جز دوشنبه و جمعه، در روز ۲ پرواز انجام مي شود.
مدير فرودگاه شهداي بجنورد گفت: شرکت هواپيمايي ايران اير در روزهاي شنبه، يکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه، شرکت ماهان در روزهاي شنبه، دوشنبه، پنجشنبه و جمعه و شرکت آسمان نيز در روزهاي يکشنبه، چهارشنبه و پنجشنبه پرواز دارند.
قدمگاهي افزود: شيوع ويروس کرونا باعث کاهش پروازهاي خطوط هوايي به مقصد خراسان شمالي و افت ۲۳ درصدي جا به جايي مسافر اين فرودگاه در چهارماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال شد.
وي گفت: علت اصلي لغو پرواز شرکت هاي هواپيمايي به مقصد بجنورد، کمبود ناوگان، نياز به بررسي فني دوره‌اي هواپيما، کمبود خلبان و مهمان دار، شيوع ويروس کرونا و کاهش سفر عنوان مي شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان شمالي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان شمالي در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today