نماد آخرین خبر

۵۷۶ نفر در استان همدان قربانی کروناویروس شدند

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
۵۷۶ نفر در استان همدان قربانی کروناویروس شدند

باشگاه خبرنگاران/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي همدان گفت: از اسفندماه سال گذشته تا کنون ۵۷۶ نفر در استان در اثر بيماري کرونا جان باختند.

رشيد حيدري مقدم، رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان همدان در اين زمينه اظهار کرد: آمار مبتلايان کرونا بستري شده در بيمارستان ها را ابتداي شيوع اين بيماري 4360 نفر اعلام کرد و افزود: تاکنون 6402 نفر هم به اين بيماري مبتلا شده اند که به صورت سرپايي و با استراحت در منزل درمان شده اند.
او افزود: اکنون 541 بيمار کرونا و يا مشکوک به اين بيماري در مراکز درماني استان بستري هستند و تاکنون 3538 بيمار مبتلا با بهبودي از بيمارستان مرخص شده اند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي همدان تصريح کرد :علائم سرماخوردگي همراه با بدن درد، خستگي مفرط، آبريزش بيني، عفونت ريه، تب بالا، سرفه هاي خشک و ممتد به مدت بيش از ۱ ساعت يا ۳ نوبت ظرف ۲۴ ساعت ،مشکلات تنفسي و از دست دادن حس بويايي و چشايي، کهير و تاول از مهمترين علام هاي بيماري کرونا ويروس هستند.
حيدري مقدم در ادامه گفت: اکنون شهرستان هاي ملاير، تويسرکان، نهاوند، فامنين، رزن و کبودراهنگ در وضعيت قرمز و همدان، بهارو اسدآباد در وضعيت نارنجي قرار دارند.
او افزود: از مردم فخيم همدان مي خواهيم با رعايت نکات بهداشتي و فاصله گذاري اجتماعي از انتقال ويروس کرونا پيشگيري کنند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي همدان در ادامه تاکيد کرد: در شهرستان همدان ۱۸۱۸، بهار۲۹۶، اسدآباد۱۱۲، ملاير ۷۹۴، تويسرکان ۲۲۲، نهاوند ۴۴۴، فامنين ۶۶، کبودراهنگ ۲۸۲، رزن ۱۹۱ بيمار به ثبت رسيده است و 135 مسافران مبتلا به بيماري کرونا هم در استان شناسايي و در بيمارستان ها بستري شده اند .


همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان همدان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرين خبر همدان در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today