نماد آخرین خبر

چرا پس از کشف واکسن کرونا هم باید ماسک بزنیم؟

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
چرا پس  از  کشف واکسن کرونا هم باید  ماسک بزنیم؟

باشگاه خبرنگاران/ مدير موسسه ملي بيماري‌هاي عفوني آمريکا هشدار داد کشف واکسن کرونا منجر به لغو ضرورت استفاده از ماسک نخواهد شد.

شيوع ويروس کرونا در جهان يکي از فاجعه بارترين همه گيري‌ها در يک قرن اخير محسوب مي‌شود که آسيب شديدي به بسياري از کشور‌ها وارد کرده است. آمريکا که خود را قدرتمندترين و پيشرفته‌ترين کشور جهان تلقي مي‌کند، موفق به کسب لقب آسيب پذيرترين کشور جهان در اين همه گيري شد.تاکنون بيش از ۷ ميليون نفر در اين کشور به ويروس کرونا آلوده و از اين ميان، بيش از ۲۰۳ هزار نفر جان خود را از دست داده اند. مقامات سياسي آمريکا اميدوار هستند با کشف واکسن موثر براي مقابله با کوويد ۱۹، بتوانند با کنترل و مديريت اين ويروس، محدوديت‌هاي اجتماعي اعمال شده را لغو کنند. با اين حال، مقامات بهداشتي اين کشور نظر ديگري دارند.
بر اين اساس، دکتر آنتوني فائوچي، مدير موسسه ملي بيماري‌هاي عفوني آمريکا هشدار داد حتي اگر واکسن موثر براي مقابله با ويروس کرونا کشف شود نيز ضرورت رعايت نکات بهداشتي مانند حفظ فاصله اجتماعي، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‌ها با آب و صابون برطرف نمي‌شود.
اين مقام آمريکايي خاطر نشان کرد: حقيقت تلخ اين است که واکسن کرونا صد در صد موثر نخواهد بود و ما نمي‌توانيم عمليات واکسيناسيون عمومي را بر روي همه جمعيت کشور اجرايي کنيم. اين به معني آن است که ويروس کرونا همچنان مي‌تواند در جامعه باقي مانده و در ميان مردم شيوع پيدا کند.
فائوچي افزود: بهتر است در اين باره ديدگاهي واقع گرايانه داشته باشيم. ما اگر بتوانيم واکسيناسيون را بر روي ۷۵ تا ۸۰ درصد جمعيت جامعه اجرايي کنيم، اين امر مي‌تواند يک دستاورد خوب و مناسب تلقي شود. به هيچ عنوان نمي‌توانيم احتياط درباره اجراي مقررات بهداشتي در جامعه را کنار بگذاريم. حقايق علمي نشان داده است کوويد ۱۹ مي‌تواند براي مدتي در هوا معلق باقي بماند و اين به معني آن که توانايي انتقال ويروس از راه تنفسي زياد است. استفاده از ماسک بهترين راهکار براي جلوگيري از شيوع ويروس از راه هوا است.
هم اينک دو غول داروسازي آمريکا در حال توسعه واکسن کرونا هستند. شرکت داروسازي مدرنا اعلام کرده است هم اينک در حال انجام مرحله پاياني آزماش واکسن است. با اين حال، هنوز زمان دقيقي براي ارائه واکسن کوويد ۱۹ به بازار مشخص نشده است.

/
همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان تهران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran