نماد آخرین خبر

کلاهبرداری تلفنی ۳۰۰ میلیون تومانی در پایتخت به بهانه برنده شدن در رادیو

منبع
مشرق
بروزرسانی
کلاهبرداری تلفنی ۳۰۰ میلیون تومانی در پایتخت به بهانه برنده شدن در رادیو

مشرق/ رئيس پليس فتا تهران از دستگيري اعضاي باند خانوادگي خبر داد و گفت: متهمان با همکاري يکديگر به بهانه برنده شدن در برنامه راديويي ۳ ميليارد و ۷۱۰ ميليون ريال از ۱۰ تن از شهروندان کلاهبرداري کرده بودند.

سرهنگ داود معظمي گودرزي رئيس پليس فتا تهران روز شنبه در توضيح اين خبر اظهار داشت: احدي از شهروندان به اين پليس فتا مراجعه و اظهار داشت، مردي که مدعي بود، مجري برنامه راديويي است، با وي تماس و در حالي که صدايي شبيه استوديو راديو شنيده مي شد، اعلام کرد به علت خوش حسابي برنده جايزه نقدي و سفر عتبات عاليات شده ام و براي دريافت جايزه خود اعلام کرد به نزديکترين خودپرداز بانکي مراجعه کنم و با انجام مراحل بانکي، جايزه خود را دريافت کنم ولي پس از انجام مراحل بانکي کليه موجودي حساب بانکي ام خالي شده است.
رئيس پليس فتا پايتخت بيان کرد: پس از تحقيقات سايبري، هويت متهم اصلي پرونده شناسايي ولي مشخص شد که اموال سرقت شده به حساب دو خانم واريز شده است و در گام بعدي از تحقيقات پليسي به دست آمد که متهم به همراه خواهر و همسرش و همچنين دو تن از دوستانش مال باختگان را شناسايي به بهانه برنده شدن در برنامه راديويي کل موجودي حساب بانکي مال مال باختگان را سرقت مي کنند.
وي با اشاره باينکه در هنگام رسيدگي به اين پرونده ۹ فقره سرقت مشابه ديگر به پليس فتا اعلام شد، گفت: با بررسي هاي پليسي کارشنان اموال به سرقت رفته را ۳ ميليارد و ۷۱۰ ميليون ريال اعلام کرده اند.
اين مقام پليسي افزود: همانگونه که به دفعات توسط پليس هشدار داده شده است به هيچ عنوان براي دريافت جايزه نيازي به حضور در پاي دستگاه عابربانک و يا دادن اطلاعات محرمانه کارت بانکي نيست و تماس هايي که شهروندان را به خودپرداز هداييت مي کنند قطعا کلاهبرداري است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان تهران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran