نماد آخرین خبر

دستگیری ۱۲ حفار غیرمجاز در ایلام

منبع
شبستان
بروزرسانی
دستگیری ۱۲ حفار غیرمجاز در ایلام

شبستان/ مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي ايلام گفت: در سال جاري ۱۲ نفر از حفاران غيرمجاز در ايلام دستگير شدند.
 
عبدالمالک شنبه زاده، مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي ايلام اظهار کرد: در سه ماهه دوم سال جاري تعداد ۱۶۴۵ مورد بازديد و سرکشي از آثار تاريخي استان توسط نيروهاي يگان حفاظت در راستاي صيانت و حفاظت از آثار و بناهاي تاريخي انجام گرفته است.
وي افزود: بر اساس سرکشي و بازديدهاي نظارتي محسوس و غيرمحسوس توسط نيروهاي يگان حفاظت از آثار تاريخي و فرهنگي استان ۱۲نفر از حفاران غيرمجاز دستگير شدi hند.
شنبه زاده تصريح کرد: در اين مدت تعداد ۱۰ قلم اشياي تاريخي و ۲ دستگاه فلزياب در شهرستان ايلام و ديگر شهرستان هاي تابعه نيز کشف و ضبط  شده است.
مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي ايلام بيان کرد: در مورد جلوگيري از ساخت و سازهاي غيرمجاز در حريم آثار تاريخي جلوگيري ۱۲ مورد حفاري غيرمجاز در محوطه هاي آثار تاريخي از ديگر فعاليت هاي يگان حفاظت ميراث فرهنگي استان در اين مدت بوده است.

وي اضافه کرد: با توجه به وجود آثار تاريخي فراوان در استان اقدام به تشکيل انجمن هاي ميراث فرهنگي با هدف نظارت و مراقبت بيشتر از آثار تاريخي اجرا شده است.
شنبه زاده آثار فرهنگي و تاريخي را شهود تمدن، سند هويت و افتخار ملي دانست و خواهان صيانت از آن ها توسط همه اقشار مختلف جامعه شد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان ايلام را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر ايلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرين خبر ايلام در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today