نماد آخرین خبر

تنش آبی نگران‌کننده ۷۰۰ روستای خوزستان

منبع
ايسنا
بروزرسانی
تنش آبی نگران‌کننده ۷۰۰ روستای خوزستان

ايسنا/ استاندار خوزستان با اشاره به لزوم آبرساني به روستاها گفت: اينکه ۷۰۰ روستا در خوزستان دچار تنش آبي باشد براي ما حساس و نگران‌کننده است؛ بايد براي حل مشکلات اين روستاها تلاش کنيم و وضعيت آبرساني به اين مناطق را بهبود ببخشيم.

غلامرضا شريعتي، استاندار خوزستان در مراسم بهره‌برداري از فاز دوم پروژه آبرساني به روستاهاي حاشيه رودخانه دز اظهار کرد: آب زيرساخت زندگي و حيات انسان‌ها است و تامين آن براي مردم، تکليف دولت و حاکميت است و تلاش مسئولان در اين مسير بر اين استوار است که بتوانيم به صورت مستمر و پايدار، آبرساني را به همه روستاهاي خوزستان انجام دهيم.
وي با بيان اينکه بيش از ۳۰ درصد از آب‌هاي جاري کشور در خوزستان روان است، افزود: استان خوزستان به علت گستردگي و در عين حال به علت وجود آب فراوان، داراي روستاهاي بسياري در مناطق مختلف است و پراکندگي روستاها در خوزستان وسيع است.
استاندار خوزستان تصريح کرد: بيش از ۴ هزار و ۲۰۰ روستا و آبادي در خوزستان وجود دارد و اين تعداد زياد روستاها به دليل گستردگي خوزستان و فراوان بودن ميزان آب جاري در استان خوزستان است. اين شرايط به واسطه توليد بالا و تامين امنيت غذايي و توليد ثروت، مطلوب است اما کار خدمات‌رساني به اين تعداد روستا نيز سخت‌تر مي‌شود.
شريعتي بيان کرد: پراکندگي روستاها در خوزستان باعث شده منابع آبي، تقسيم و کار آبرساني اندکي دشوار و با هزينه بالاتري انجام شود. وقتي قرار باشد به روستاهاي زيادي آبرساني شود نياز به هزينه بيشتري است و از اين رو سرانه آبرساني به ازاي هر نفر گران‌تر مي‌شود.
وي گفت: پراکندگي روستاها در خوزستان اگرچه هزينه‌هاي خدمات‌رساني را بالا برده است اما به تبع آن شاهد توليد بيشتر و ايجاد ثروت بيشتري در خوزستان هستيم؛ براي مثال توليد کشاورزي در خوزستان با ساير استان‌هاي کشور قابل مقايسه نيست.
استاندار خوزستان ادامه داد: مسئولان بايد تلاش خود را بيشتر کنند و جهت اقناع مسئولان کشوري براي دريافت منابع مالي بيشتر اقدام کنند تا بتوانيم عقب‌ماندگي‌ها را در خوزستان جبران کنيم.
شريعتي گفت: اينکه ۷۰۰ روستا در خوزستان دچار تنش آبي باشد براي ما حساس و نگران‌کننده است؛ بايد براي حل مشکلات اين روستاها تلاش کنيم و وضعيت آبرساني به اين مناطق را بهبود ببخشيم.
وي با بيان اينکه به مشکلات آبي روستاهاي حاشيه اهواز کمتر توجه شده است، گفت: روستاهايي که کمترين فاصله را با مرکز داشته‌اند، ديده نشده و يا کمتر مورد توجه قرار گرفته‌اند اما در تلاش هستيم مشکلات را شهرستان به شهرستان حل کنيم و جشن آبدار شدن روستاها را برپا کنيم.
استاندار خوزستان افزود: مشکلات روستاهاي شهرستان کارون حل شده و به زودي مشکلات روستاهاي مسير قلعه سحر و دب حردان را نيز حل خواهيم کرد تا جشن آبدار شدن اهواز را نيز برپا کنيم.

  
  

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today