نماد آخرین خبر

دستگیری عاملان شکار ۲ رأس میش وحشی در کرائی شوشتر

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
دستگیری عاملان شکار ۲ رأس میش وحشی در کرائی شوشتر

باشگاه خبرنگاران/ رئيس اداره حفاظت محيط زيست شوشتر از شناسايي و دستگيري عاملان شکار ۲ رأس ميش وحشي در منطقه حفاظت شده کرائي اين شهرستان خبر داد.

بهروز نجاتي، رئيس اداره حفاظت محيط زيست شوشتر گفت: محيط بانان در منطقه حفاظت شده کرائي درحال گشت زني بودند  که صداي شليک گلوله و اطمينان از حضور شکارچي در منطقه باعث شد تا بلافاصله جهت اعزام نيروي کمکي با همکاران خود در پاسگاه ديگر منطقه و مرکز شهرستان ارتباط برقرار کنند.
او افزود: با حضور نيرو‌هاي بيشتر و شناسايي محل حضور شکارچيان مأمورين با تقسيم شدن به ۴ گروه و کمين و تعقيب نامحسوس و سايه به سايه شکارچيان و کشف مسير خروجي آن‌ها و نيز شناسايي خودروي پرايدي که به منظور سوار نمودن و خارج کردن شکارچيان وارد منطقه شده بود با بستن مسير خروجي آن‌ها موفق به دستگيري شکارچيان و توقيف خودروي آن‌ها شدند.
نجاتي بيان داشت: از اين شکارچيان لاشه ۲ رأس ميش وحشي به همراه يک قبضه اسلحه گلوله زني ٢٧٠ داراي مجوز حمل و ۲ دستگاه دوربين شکاري و ساير ادوات شکار کشف و ضبط شد و پس معرفي آن‌ها به مقامات قضايي، روانه بازداشتگاه شدند.
رئيس اداره حفاظت محيط زيست شوشتر با اشاره به مصوبه شماره ۴۴٢ شوراي عالي حفاظت محيط زيست درخصوص مطالبه ضرر و زيان وارده به محيط زيست به دليل شکار جانوران وحشي تصريح کرد: بهاي شکار غيرمجاز هر رأس قوچ و ميش وحشي در اين مصوبه مبلغ ٢۵٠ ميليون ريال تعيين شده است و براساس بند ۵ از تبصره اين مصوبه قانوني در صورت ماده بودن گونه شکار شده اين مبلغ به سه برابر يعني براي هر رأس ميش وحشي به ٧۵٠ ميليون ريال افزايش مي‌يابد که متخلفان بايد علاوه بر جريمه کيفري که از سوي دادگاه تعيين مي‌شود از جانب مطالبه ضرر و زيان به محيط زيست پرداخت کنند. 

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today