نماد آخرین خبر

تشدید بارندگی و بالا آمدن آب رودخانه‌های مازندران

منبع
صدا و سيما
بروزرسانی
تشدید بارندگی و بالا آمدن آب رودخانه‌های مازندران

صدا و سيما/ هواشناسي مازندران درباره افزايش شدت بارندگي امروز و فردا در استان و احتمال آبگرفتگي معابر، بالا آمدن آب رودخانه‌ها و سيلابي شدن مسيل‌ها هشدار داد.

تاکامي کارشناس هواشناسي مازندران گفت: بعد از چند روز آسمان ابري از ديشب بر ميزان ناپايداري‌هاي استان افزوده شد و شاهد رگبار باران، وزش باد و کاهش دما بوديم.
تاکامي با بيان اينکه اين ناپايداري جوي تا روز سه شنبه در استان ادامه دارد، افزود: در اين مدت بارش‌هاي رگباري توام با رعد و برق خواهد بود.
او گفت: اين بارش‌هاي رگباري در مناطق پايين دست آبگرفتگي معابر و در دامنه‌ها و ارتفاعات جاري شدن روان آب‌ها ، سيلاب و بالا آمدن حجم آب رودخانه را به همراه دارد.
تاکامي با اشاره اينکه شدت بارندگي و جاري شدن روان آب‌ها در مناطق شرقي استان بيشتر است، افزود: دريا امروز بتدريج مواج مي‌شود و براي فعاليت‌هاي دريايي مناسب نخواهد بود.
کارشناس هواشناسي مازندران گفت: ديروز ساري، آمل، دشت ناز و بندر اميرآباد با بيشينه دماي ۲۹ درجه سانتيگراد گرمترين و بلده با کمينه دماي ۷ درجه خنک‌ترين مناطق استان بودند.
مديرکل مديريت بحران مازندران نيز درباره وقوع بارش‌هاي رگباري، آبگرفتگي معابر و سيلابي شدن رودخانه‌هاي استان هشدار داد و افزود: در اين مدت احتمال آبگرفتگي معابر، خيابان‌ها و سيلابي شدن رودخانه‌ها بويژه در نيمه شرقي استان دور از انتظار نيست.
علي اصغر احمدي با بيان اينکه در اين مدت دريا مواج و طوفاني است، افزود: در اين مدت ورزش‌هاي تفريحي دريايي، تردد شناور‌هاي سبک و نيمه سنگين توصيه نمي‌شود.
او گفت: رانندگان در اين مدت به دليل لغزنده شدن سطح جاده‌ها، در هنگام تردد در جاده‌هاي اصلي و فرعي استان بخصوص در هنگام شب و بارندگي نکات ايمني را رعايت کنند.
مديرکل مديريت بحران مازندران افزود دامداران و ساکنان بومي، دام‌هاي خود را به دور از ارتفاعات، دره‌ها و دهانه مسيل‌ها و در مناطق امن نگهداري کنند.
احمدي گفت: شهروندان در اين مدت با توجه به پيش بيني بارش‌هاي رگباري و رعد و برق در دامنه‌ها و ارتفاعات استان از برپايي چادر، کوه پيمايي، طبيعت گردي و آمد وشد در مسيل‌ها، ارتفاعات و فضا‌هاي باز خودداري کنند.
او به همه دستگاه‌هاي امدادي و خدماتي مازندران توصيه کرد: علاوه بر آماده سازي تجهيزات و ماشين آلات، آمادگي لازم را براي هرگونه عمليات امداد و نجات و خدمات رساني داشته باشند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان مازندران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرين خبر مازندران در اينستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today