نماد آخرین خبر

شهید پرورترین روستای ایران کجاست؟

منبع
ايرنا
بروزرسانی
شهید پرورترین روستای ایران کجاست؟

ايرنا/ شايد اين سئوال که شهيد پرورترين روستاي ايران به نسبت جمعيت آن در دوران دفاع مقدس کجاست، ذهن بسياري را به خود مشغول کند؛ نام اين روستا "ورجوي" در جنوب آذربايجان شرقي است.

کافي است ۱۲۰ کيلومتر از تبريز دور شده و در پنج کيلومتري شهرستان مراغه به روستاي "ورجوي" وارد شويد که هنوز پس از گذشت ۳۱ سال از خاموشي صداي جنگ بين ايران و عراق و پايان هشت سال دفاع مقدس، بوي عطر شهدا در اين روستاي ۳ هزار و ۳۰۰ نفري به مشام مي رسد و همه چيز رنگ و بوي ايثار و شهادت دارد.
روستاي ورجوي طي هشت سال دفاع مقدس که تنها حدود ۲ هزار نفر جمعيت داشت، تعداد ۶۳ شهيد تقديم اسلام و انقلاب کرده و از اين حيث تعداد شهيد به نسبت جمعيت، رتبه نخست کشور را همچون مدالي پر نقش و نگار به خود اختصاص داده است که افتخاري براي آذربايجان و مردم ولايي و بابصيرت اين خطه تا ابد خواهد ماند.
با وجود اينکه سال ها از پايان جنگ تحميلي گذشته است، اما اهالي اين روستا با روحيه اي شاد و خستگي ناپذير و با همان شور و شوق جهادي آن دوران به زندگي روستايي خود ادامه مي دهند و امروز نه در سنگر جبهه و جنگ که در سنگر اقتصاد و کشاورزي همان مسير عزت و شرف را مي پيمايند.
در حال حاضر اهالي روستاي ورجوي که جمعيت آن به بيش از ۳ هزار نفر رسيده است به شغل دامداري، باغباني و کشاورزي مشغول بوده و بر اثر تلاش هاي آنها اين روستا اکنون به يکي از مراکز مهم و اصلي توليد محصول انگور در آذربايجان شرقي تبديل شده است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان آذربايجان شرقي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر آذربايجان شرقي در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ

آخرين خبر آذربايجان شرقي در اينستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today