نماد آخرین خبر

میزان استفاده از ماسک در اردبیل پایین‌تر از میانگین کشوری است

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
میزان استفاده از ماسک در اردبیل پایین‌تر از میانگین کشوری است

باشگاه خبرنگاران/ معاون سياسي، اجتماعي و امنيتي استاندار اردبيل گفت: در استان اردبيل در بيشتر صنوف از ماسک کمتر استفاده مي‌شود و حساسيت نسبت به گذشته کمتر شده و استفاده از ماسک نسبت به ميانگين کشوري پايين است.

بهروز ندايي، معاون سياسي، اجتماعي و امنيتي استاندار اردبيل در اين خصوص اظهار کرد: از زمان بازگشايي مدارس تا کنون ۱۴ مورد بستري ابتلاع به کرونا در بين دانش آموزان استان اتفاق افتاده که ۹ نفر بطور قطعي و ۵ مورد آزمايش منفي گزارش شده است.
او با بيان اينکه گاهي اوقات دانش آموزان ناقلان بدون علايم هستند گفت: در مدارس رعايت دستورالعمل بهداشتي بايد بيش از ساير نقاط رعايت شود گرچه آموزش و پرورش اقدامات خوبي انجام داده است و بايد با حضور در مدارس عملکرد‌ها ارزيابي و رصد شود.
معاون سياسي، اجتماعي و امنيتي استاندار اردبيل افزود: گروه‌هاي بازديد از مدارس بايد اکيپ کامل با حضور نماينده دانشگاه علوم پزشکي تشکيل شود و با هماهنگي آموزش و پرورش در مدارس حضور يابند.
ندايي با اشاره به اينکه ستاد ملي کرونا جهت محدوديت يک هفته‌اي به استان‌ها اختيار تام داده است، تصريح کرد: ستاد مديريت کرونا در استان‌ها طبق نظريه دانشگاه علوم پزشکي مي‌تواند در تعطيلي و محدوديت يک هفته‌اي مدارس، حوزه و دانشگاه‌ها تصميم گيري کند.
او اظهار کرد: هفت ماه از ظهور اين ويروس گذشته است که تا کنون واکسن و داروي تاييد شده در هيچ کجاي جهان يافت نشده است و بايد در اين رابطه با رعايت اصول بهداشتي خود را با وضعيت موجود سازگار کنيم و بخاطر علمي بودن بحث، تمام پيشنهادات دانشگاه علوم پزشکي نيز قابل اجراست.
معاون سياسي، اجتماعي و امنيتي استاندار اردبيل بيان کرد: نسبت به ساير استان‌ها وضعيت نستا پايدار داريم و در شهرستان‌هاي اردبيل و مشکين شهر وضعيت قرمز و گرمي و خلخال نارنجي اعلام شده است که بايد حساسيت مردم نسبت به موضوع بيشتر شود.
ندايي با بيان اينکه ممکن است با شيوع آنفولانزاي فصلي دچار بحران شويم، افزود: در پيک چهارم و شش ماهه دوم نياز به همکاري بيشتر داريم و رعايت پروتکل بهداشتي بايد بيش از گذشته افزايش يابد.
او ادامه داد: مساله ديگر توزيع واکسن آنفلوآنزا است بايد نحوه تزريق و توزيع اين واکسن که تقريبا يک پنجم جمعيت و طبق سياست کلي که در کشور اعلام شده حايز شرايط خواهند بود و اين موضوع بايد شفاف سازي شود و در سطح ملي هر تصميمي گرفته شود قابل اجرا است.
معاون سياسي، اجتماعي و امنيتي استاندار اردبيل ادامه داد: در نانوايي‌ها و مطب‌هاي پزشکان اصول بهداشتي کمتر رعايت مي‌شود و در اماکن عمومي بايد بيشترين استفاده از ماسک را داشته باشند.
ندايي از متوليان آموزش و پرورش خواست نسبت به رفع ايرادات برنامه شاد و تقويت اينترنت اقدام و با مسوولان رده بالا مذاکره کنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اردبيل را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اردبيل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today