باشگاه خبرنگاران/ معاون سياسي، اجتماعي و امنيتي استاندار اردبيل گفت: در استان اردبيل در بيشتر صنوف از ماسک کمتر استفاده مي‌شود و حساسيت نسبت به گذشته کمتر شده و استفاده از ماسک نسبت به ميانگين کشوري پايين است.

بهروز ندايي، معاون سياسي، اجتماعي و امنيتي استاندار اردبيل در اين خصوص اظهار کرد: از زمان بازگشايي مدارس تا کنون ۱۴ مورد بستري ابتلاع به کرونا در بين دانش آموزان استان اتفاق افتاده که ۹ نفر بطور قطعي و ۵ مورد آزمايش منفي گزارش شده است.
او با بيان اينکه گاهي اوقات دانش آموزان ناقلان بدون علايم هستند گفت: در مدارس رعايت دستورالعمل بهداشتي بايد بيش از ساير نقاط رعايت شود گرچه آموزش و پرورش اقدامات خوبي انجام داده است و بايد با حضور در مدارس عملکرد‌ها ارزيابي و رصد شود.
معاون سياسي، اجتماعي و امنيتي استاندار اردبيل افزود: گروه‌هاي بازديد از مدارس بايد اکيپ کامل با حضور نماينده دانشگاه علوم پزشکي تشکيل شود و با هماهنگي آموزش و پرورش در مدارس حضور يابند.
ندايي با اشاره به اينکه ستاد ملي کرونا جهت محدوديت يک هفته‌اي به استان‌ها اختيار تام داده است، تصريح کرد: ستاد مديريت کرونا در استان‌ها طبق نظريه دانشگاه علوم پزشکي مي‌تواند در تعطيلي و محدوديت يک هفته‌اي مدارس، حوزه و دانشگاه‌ها تصميم گيري کند.
او اظهار کرد: هفت ماه از ظهور اين ويروس گذشته است که تا کنون واکسن و داروي تاييد شده در هيچ کجاي جهان يافت نشده است و بايد در اين رابطه با رعايت اصول بهداشتي خود را با وضعيت موجود سازگار کنيم و بخاطر علمي بودن بحث، تمام پيشنهادات دانشگاه علوم پزشکي نيز قابل اجراست.
معاون سياسي، اجتماعي و امنيتي استاندار اردبيل بيان کرد: نسبت به ساير استان‌ها وضعيت نستا پايدار داريم و در شهرستان‌هاي اردبيل و مشکين شهر وضعيت قرمز و گرمي و خلخال نارنجي اعلام شده است که بايد حساسيت مردم نسبت به موضوع بيشتر شود.
ندايي با بيان اينکه ممکن است با شيوع آنفولانزاي فصلي دچار بحران شويم، افزود: در پيک چهارم و شش ماهه دوم نياز به همکاري بيشتر داريم و رعايت پروتکل بهداشتي بايد بيش از گذشته افزايش يابد.
او ادامه داد: مساله ديگر توزيع واکسن آنفلوآنزا است بايد نحوه تزريق و توزيع اين واکسن که تقريبا يک پنجم جمعيت و طبق سياست کلي که در کشور اعلام شده حايز شرايط خواهند بود و اين موضوع بايد شفاف سازي شود و در سطح ملي هر تصميمي گرفته شود قابل اجرا است.
معاون سياسي، اجتماعي و امنيتي استاندار اردبيل ادامه داد: در نانوايي‌ها و مطب‌هاي پزشکان اصول بهداشتي کمتر رعايت مي‌شود و در اماکن عمومي بايد بيشترين استفاده از ماسک را داشته باشند.
ندايي از متوليان آموزش و پرورش خواست نسبت به رفع ايرادات برنامه شاد و تقويت اينترنت اقدام و با مسوولان رده بالا مذاکره کنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اردبيل را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اردبيل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today