نماد آخرین خبر

مرگ یک کردستانی دیگر در اثر ابتلا به کرونا

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
مرگ یک کردستانی دیگر در اثر ابتلا به کرونا

باشگاه خبرنگاران/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي کردستان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته متأسفانه يک بيمار کرونايي در کردستان جان خود را از دست داده است.

فرزين رضاعي، رئيس دانشگاه علوم پزشکي کردستان اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته در مجموع ۲۵ بيمار جديد مبتلا به ويروس کرونا در استان کردستان شناسايي شده‌اند.
وي با اشاره به شمار بيماران بستري شده در بيمارستان‌هاي استان کردستان تا ظهر امروز، گفت: هم‌اکنون ۱۷۱ بيمار مبتلا به کرونا در بيمارستان‌هاي استان کردستان بستري هستند.
رضاعي با بيان اينکه شهرستان سنندج داراي بيشترين بيمار مبتلا به کرونا است، عنوان کرد: هم‌اکنون در بيمارستان‌هاي سنندج ۷۳ نفر بستري هستند.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي کردستان افزود: هم اکنون در سقز ۳۱ نفر، مريوان ۱۷ نفر، قروه ۱۱ نفر، بيجار ۱۵ نفر، کامياران ۱۰ نفر، ديواندره سه نفر، بانه ۱۰ نفر و سروآباد يک نفر بستري هستند.
وي به وضعيت بيماران بدحال در بيمارستان‌هاي استان کردستان اشاره کرد و يادآور شد: هم‌اکنون ۳۹ نفر بيمار مبتلا به کرونا در بخش ويژه بستري هستند.
رضاعي آمار فوت شدگان بر اثر بيماري کرونا در استان کردستان از ابتدا تاکنون را ۴۹۸ نفر عنوان کرد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته متأسفانه يک بيمار کرونايي در استان جان خود را از دست داده است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي کردستان گفت: تاکنون ۹۰ نفر در سقز، ۱۶۵ نفر در سنندج، ۴۱ نفر در قروه، ۳۵ نفر در بانه، ۲۷ نفر در مريوان، ۲۹ نفر در بيجار، ۳۸ نفر در کامياران، ۳۴ نفر در ديواندره و ۱۰ نفر در دهگلان جان خود را از دست داده‌اند.
وي با اشاره به نظارت دانشگاه علوم پزشکي بر دفن افراد فوت شده به‌دليل ابتلا به ويروس کرونا، بيان کرد: همه موارد به‌صورت بهداشتي و با رعايت دستورالعمل‌هاي مرتبط با اين کار که از سوي وزارت بهداشت اعلام شده، دفن شده‌اند.
رضاعي خطاب به مردم استان کردستان، گفت: فاصله‌گذاري اجتماعي، استفاده از ماسک، شست‌وشوي مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجراي اصول بهداشتي و قرنطينه را تا قطع زنجيره اين ويروس مهلک رعايت کنيد در غير اين صورت افزايش شمار زياد مبتلايان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهيم بود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان کردستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرين خبر کردستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online