باشگاه خبرنگاران/ مديرکل پست قم از طرح يکپارچه سازي قرائت قبوض مشترکان آب، برق و گاز به صورت پايلوت کشوري درقم خبر داد.

ابوالفضل باقري منش، مديرکل پست قم گفت: طرح يکپارچه سازي قرائت قبوض مشترکان آب، برق و گاز به صورت پايلوت کشوري درقم اجرايي مي‌شود که به اين منظور پايگاه داده واحد از مشترکان اين شرکت‌هاي خدماتي در استان تجميع شده‌است.
او با بيان اين که لازمه اجراي اين طرح ايجاد بانک اطلاعاتي واحد براي تمام مشترکان آب، برق و گاز است افزود: پايگاه داده ايجاد و اطلاعات دستگاه‌هاي خدماتي تجميع شده و به اطلاعات مکان محور بر اساس کدپستي دسته‌بندي شده‌است.
مديرکل پست قم ادامه داد: صحت سنجي اطلاعات تجميع شده در بانک داده در حال انجام است که پس از نهايي شدن اين موضوع، اين طرح به صورت آزمايشي در مهرماه امسال در منطقه باجک(فرهنگيان) قم به صورت پايلوت اجرا و در صورت موفقيت آميز بودن با رفع موانع احتمالي، در ماه‌هاي آينده درکل شهر قم عملياتي مي‌شود.
باقري منش، با بيان اين که اين طرح علاوه بر قم در اردبيل نيز به صورت پايلوت در حال عملياتي شدن است، گفت: با توجه به شيوع کرونا و به حداقل رساندن تردد افراد به منازل، اين طرح با محوريت کدپستي استانداردشده و تجميع بانک‌هاي اطلاعاتي اين شرکت‌هاي خدماتي انجام مي‌شود.
او ادامه داد: با توافق انجام شده ميان شرکت‌هاي خدماتي آب، برق و گاز، قرائت قبوض اين سه شرکت به صورت يکپارچه و با مراجعه تنها يک مامور قرائت مي‌شود که در اين زمينه نرم افزار ويژه‌اي نيز طراحي شده است.
مديرکل پست قم افزود: اين طرح با نرم افزار طراحي شده و با محوريت اشتراک کدپستي ثبت مي‌شود، ولي با توجه به اينکه تاريخ قبوض هر يکي از اين خدمات متفاوت است، قبض‌ها به صورت جداگانه براي مشترکان ارسال مي‌شود.
باقري منش با اشاره به اجراي طرح مهم جي‌نف در قم گفت: استان قم در زمره اولين استان‌هايي است که اين پروژه را با موفقيت به پايان رسانده و مورد بهره برداري قرار داده که اين طرح، بستر مناسب براي اجراي يکپارچه سازي قرائت قبوض را فراهم کرده‌است. 
او ادامه داد: سازمان‌هاي خدماتي با اتصال به پايگاه داده «جي نف» به عنوان يک زيرساخت مهم امکان به روزرساني نشاني مشترکان خدمات آب، برق و گاز بر اساس کد پستي استاندارد شده در قالب طرح جي نف را دارند که اين موضوع در استان با سرعت در حال انجام است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان قم را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرين خبر قم در اينستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday