نماد آخرین خبر

تولید برق در نیروگاه‌های خورشیدی پارک‌های قم

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
تولید برق در نیروگاه‌های خورشیدی پارک‌های قم

باشگاه خبرنگاران/ جواديان گفت: با بهره‌ برداري از هفتمين نيروگاه خورشيدي در بوستان غدير قم، ظرفيت توليد انرژي خورشيدي به بالاي ٢٠٠ مگا وات ساعت مي رسد.

پيام جواديان،مديرعامل سازمان پارک‌ها و فضاي سبز شهرداري قم گفت: به منظور فرهنگ‌سازي استفاده از انرژي‌هاي پاک و تجديد پذير پروژه احداث نيروگاه‌هاي خورشيدي از سال ٩٧ آغاز و تا امروز ۶ نيروگاه خورشيدي با ظرفيت ١۶۵ هزار کيلو وات ساعت توليد برق در مناطق مختلف شهر قم احداث و در مدار قرار گرفته است.
او با اشاره به احداث نيروگاه‌هاي خورشيدي در مناطق ١،٣،۵ و ۶ گفت: با احداث اين نيروگاه‌ها در هر سال از توليد حداقل ۱۱۵ تن دي اکسيد کربن جلوگيري مي‌شود که اين موضوع در جهت فرهنگ‌سازي و حفظ هواي پاک حائز اهميت است.
جواديان با اشاره به بهره برداري از نيروگاه خورشيدي بوستان غدير در سال ۹۹، ادامه داد: پروژه احداث نيروگاه خورشيدي در بوستان غدير واقع در منطقه هشت، با ظرفيت ٢٠ کيلو وات ساعت تا پايان امسال  انجام و با بهره‌برداري از اين نيروگاه توليد برق نيروگاه‌هاي خورشيدي سازمان به بالاي ۲۰۰ مگاوات ساعت خواهد رسيد.
او در پايان بيان کرد: برنامه‌ريزي‌هاي لازم به منظور امکان سنجي دقيق در جهت فرهنگ سازي بيش از پيش استفاده از انرژي‌هاي تجديدپذير انجام شده است و در آينده نزديک شاهد ايجاد نيروگاه‌هاي خورشيدي در ساير مناطق شهري خواهيم بود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان قم را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرين خبر قم در اينستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday