نماد آخرین خبر

افتتاح ۴ طرح آبخیزداری در میامی

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
افتتاح ۴ طرح آبخیزداری در میامی

باشگاه خبرنگاران/ رئيس اداره منابع طبيعي شهرستان ميامي از افتتاح چهار طرح آبخيزداري در سال جاري خبر داد و گفت: براي اين طرح‌ها نزديک به ۲۰ ميليارد ريال اعتبار هزينه شده است.

محمدعلي رضايي، رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري ميامي از افتتاح چهار طرح آبخيزداري در سال جاري خبر داد و اظهار کرد: براي اين طرح‌ها نزديک به ۲۰ ميليارد ريال اعتبار از محل صندوق توسعه ملي هزينه شده است.
وي افزود: چهار طرح آبخيزداري منابع طبيعي طي هفته دولت در شهرستان ميامي افتتاح مي‌شود.
رضايي ابراز داشت: سرمايه‌گذاري از محل صندوق توسعه ملي صورت گرفته است و با توجه به نقش و اهميت آبخيزداري در کنترل سيلاب، تغذيه سفره‌هاي زيرزميني و تقويت پوشش گياهي تلاش شد تا اين طرح‌ها با مشارکت جوامع محلي به بهره‌برداري برسد.
رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري ميامي با بيان اينکه اقدامات منابع طبيعي در دراز مدت نقش و اهميت خود را آشکار مي‌کند، تصريح کرد: نهال‌کاري و تلاش براي مهار بيابان از ديگر اقداماتي است که مي‌تواند در جلوگيري از پيش روي بيابان به روستا‌ها و خالي شدن اين مکان‌ها از سکنه پيشگيري کند.
وي اظهار کرد: با توجه به اينکه عرصه منابع طبيعي بسيار وسيع حراست و حفاظت از آن به‌تن‌هايي مقدور نيست بنابراين آموزش بهره‌برداران در دستور کار قرار گرفت تا اين افراد خودشان بتوانند به کنترل و حفاظت از منابع طبيعي کمک کنند ضمن آنکه در هر ساعت از شبانه روز نيز منابع طبيعي پاسخگوي مردم با شماره تلفن ۱۵۰۴ خواهد بود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان سمنان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرين خبر سمنان در اينستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today