نماد آخرین خبر

دستگیری اغفالگر حرفه‌ای در فضای مجازی

منبع
ايرنا
بروزرسانی
دستگیری اغفالگر حرفه‌ای در فضای مجازی

ايرنا/ فرمانده انتظامي خراسان شمالي گفت: يک اغفالگر حرفه‌اي که در فضاي مجازي با ترفند ايجاد کار و اقامت در کشور ترکيه، از افراد کلاهبرداري مي کرد، در استان دستگير شد.

سردار عليرضا مظاهري، فرمانده انتظامي خراسان شمالي اظهار داشت: متهم اهل و ساکن يکي از شهرهاي شمالي کشور است که با اخذ رواديد توريستي از ترکيه و  اجاره يک واحد مسکوني در آن کشور، آن را به پانسيوني براي اسکان مسافران ايراني متقاضي اقامت در ترکيه و يا ديگر کشورها کرده بود و همچنين اقدام به اسکان هکرهاي حساب‌هاي بانکي شهروندان ايراني کرده و با تبليغ هدفمند و با انگيزه اغفال در فضاي مجازي و همچنين روزنامه ها، افراد را فريب مي داد.
وي افزود: اين فرد با دسترسي به تصاوير خصوصي يک شهروند بجنوردي و تهديد وي به انتشار اين تصاوير در فضاي مجازي، ۳۰۰ ميليون ريال از وي اخاذي کرده بود.
سردار مظاهري گفت: متهم در يکي از مهمانپذيرهاي بجنورد شناسايي و دستگير شد.

کشف ۱۷ فقره پرونده جعل و کلاهبرداري در خراسان شمالي
وي همچنين گفت: ۱۷ فقره پرونده جعل و کلاهبرداري به ارزش ۳ ميليارد و ۱۰۰ ميليون ريال در استان کشف و در اين خصوص ۱۰ نفر که با شگردهاي مختلف اقدام به کلاهبرداري از افراد و جعل اسناد مي کردند، دستگير شدند.

برخورد وانت و تراکتور در فاروج يک کشته داشت
فرمانده انتظامي فاروج از برخورد يک دستگاه وانت پيکان با يک دستگاه تراکتور در اين شهرستان خبر داد که منجر به مرگ يک نفر و زخمي شدن يک نفر ديگر شد.
سرهنگ يدالله نوروزي گفت: اين حادثه شامگاه شنبه در محور فرعي روستاي حصار به فاروج اين حادثه رخ داد که راننده وانت پيکان در دم فوت کرد و راننده تراکتور مجروح و به بيمارستان منتقل شد.
وي افزود: کارشناسان علت وقوع اين حادثه را عدم رعايت قوانين راهنمايي و رانندگي از سمت هر ۲ راننده عنوان کرده اند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان شمالي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان شمالي در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرين خبر خراسان شمالي در اينستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today