نماد آخرین خبر

سفارش گوشت گنجشک و سار در فضای مجازی

منبع
ميزان
بروزرسانی
سفارش گوشت گنجشک و سار در فضای مجازی

ميزان/ متخلفان، پس از صيد و شکار غيرقانوني پرندگاني چون گنجشک، سار و کبوتر بدون برخورداري از مجوز بهداشتي و تاييد سازمان دامپزشکي، لاشه اين پرندگان را به معرض فروش مي‌گذارند.

متاسفانه تخلفات شکار و صيد در کشور به حدي گسترش يافته که متخلفان علاوه بر به نمايش گذاشتن تصاوير تخلفاتشان در فضاي مجازي، براي فروش لاشه‌هاي شکار هم از مشتريان سفارش مي‌پذيرند! متخلفاني که براي کسب درآمدهاي بادآورده حتي از کشتار دسته‌جمعي گنجشک و سار و کبوتر هم ابايي ندارند.
اين کشتارهاي فله‌اي که در هر نوبت صيد، دستکم ۵۰۰ گنجشک قرباني آن هستند در حالي صورت مي‌گيرد که طبق مصوبه شوراي عالي محيط زيست در خصوص جرائم نقدي صيد و شکار جانوران وحشي، جرائم نقدي قابل پرداخت بابت ضرر و زيان وارده به محيط زيست ناشي از شکار و صيد غيرمجاز پرندگاني چون سار، گنجشک و کبوتر به ازاي هر يک، معادل ۵۰ هزار تومان است اما سودجويان در سايه بي‌تفاوتي سازمان حفاظت محيط زيست نسبت به اين تخلفات، سود قابل توجهي از صيد و فروش غيرقانوني اين پرندگان نگون‌بخت حاصل مي‌کنند.
از سوي ديگر فروش لاشه جانوران مستلزم تاييد سازمان دامپزشکي است اما متخلفان بدون برخورداري از تاييد سازمان دامپزشکي، لاشه اين پرندگان را به متقاضيان فروخته و براي فروش بيشتر در تبليغات خود گوشت گنجشک را داراي فوايدي عجيب و غريب عنوان مي‌کنند.
اين در حالي است که از اواخر سال گذشته با افزايش جرائم محيط زيستي در فضاي مجازي و حساسيت و نگراني فعالان محيط زيست از تخلفات مرتبط با حيات وحش يگان حفاظت محيط زيست کشور طي توافق‌نامه‌اي با پليس فتا، مرکزي را تحت عنوان مرکز فوريت‌هاي سايبري راه‌اندازي کرد تا تخلفات محيط زيستي در فضاي مجازي شناسايي شده و پس از تشکيل پرونده به دستگاه قضا معرفي شوند.
حالا بايد منتظر ماند و ديد مرکز نوپاي فوريت‌هاي سايبري سازمان حفاظت محيط زيست براي مبارزه با تبليغات گوشت پرندگان در فضاي مجازي اقدامي صورت خواهد داد يا متخلفان همچنان در مصونيت از هرگونه برخورد قانوني به کشتار پرندگان و فروش گوشت آنها ادامه خواهند داد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان تهران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرين خبر تهران در اينستاگرام :
https://instagram.com/online.tehran