نماد آخرین خبر

۱۵ هزار واکسن آنفولانزا وارد خراسان جنوبی شد؛ توزیع در مراکز بهداشتی درمانی

منبع
شبستان
بروزرسانی
۱۵ هزار واکسن آنفولانزا وارد خراسان جنوبی شد؛ توزیع در مراکز بهداشتی درمانی

شبستان/ معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي بيرجند از ورود ۱۵ هزار واکسن آنفولانزا به استان خراسان جنوبي خبر داد و گفت: در مرحله اول توزيع، واکسن آنفلوانزا صرفا به گروه هاي در معرض خطر، زنان باردار و کادر بهداشت و درمان با به صورت رايگان ارائه مي‌شود.
 
غلامرضا آهني، معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي بيرجند در خصوص توزيع واکسن آنفلوانزا اظهارکرد: هم اکنون واکسن آنفولانز وارد خراسان‌ جنوبي شده است و در اين مرحله تنها در مراکز بهداشتي و درماني توزيع مي‌شود.
معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي بيرجند با بيان اينکه سهميه استان خراسان جنوبي ۱۵ هزار عدد واکسن آنفلوانزا است، گفت: اين واکسن‌ها به صورت رايگان در اختيار گروه هدف نخست شامل زنان باردار، بيماران خاص، صعب العلاج و کارکنان بهداشت و درمان که در معرض خطر هستند، قرار مي‌گيرد.
آهني يکي ديگر از گروه‌هاي اولويت‌دار براي دريافت واکسن آنفلوآنزا را مادران باردار خواند و خاطرنشان کرد: واکسن مورد نياز آنها از طريق شبکه‌هاي بهداشت و براي مادران باردار داراي پرونده توزيع مي‌شود.
وي با تاکيد بر اينکه تاکنون هيچ سهميه واکسن آنفلوآنزايي به داروخانه‌هاي استان تحويل نشده، تصريح کرد: در مرحله بعدي واکسن آنفلوانزا بين داروخانه‌ها توزيع مي شود که از طريق رسانه ها اطلاع رساني خواهد شد.

معاون غذا و داروي دانشگاه علوم پزشکي بيرجند بيان‌ کرد: هيچ داروخانه‌اي حق پيش ثبت نام يا قول دادن به مردم براي فروش اين واکسن را در زمان حاضر ندارد.
گفتني است؛ آنفلوآنزا، يک بيماري ويروسي است که با تب ناگهاني، لرز، سردرد، سرفه خشک، گلو درد و درد عضلاني همراه است؛ ويروس بيماري آنفلوآنزاي فوق حاد انساني از طريق ترشحات آلوده فرد مبتلا منتقل مي‌شود بنابراين بايد از تماس دست با چشم و بيني خودداري شود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان جنوبي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان جنوبي در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرين خبر خراسان جنوبي در اينستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today