نماد آخرین خبر

4 هزار مورد بازرسی برای مقابله با قاچاق در قم انجام شد

منبع
ايرنا
بروزرسانی
4 هزار مورد بازرسی برای مقابله با قاچاق در قم انجام شد

ايرنا/ معاون بازرسي و نظارت سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: بازرسان اين سازمان از ابتداي سالجاري تا پايان شهريورماه سه هزار و ۹۳۹ مورد بازرسي براي جلوگيري از تخلفات اقتصادي مرتبط با قاچاق کالا در سطح استان انجام دادند.

احمدرضا سميعي نسب معاون بازرسي و نظارت سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم بيان کرد: اين بازرسي‌ها به‌منظور جلوگيري از عرضه،‌ نگهداري و فروش کالاي قاچاق در استان انجام و در جريان آن ۱۳ پرونده تخلف تشکيل شد.
وي افزود: ارزش اين پرونده‌ها حدود ۵۰ ميليارد ريال است که همه آن‌ها براي رسيدگي به تعزيرات حکومتي استان معرفي شد.
وي ادامه داد: آمار بازرسي‎ها نسبت به مدت مشابه سال قبل، حدود ۳۹.۹ درصد افزايش‌يافته و از حيث ارزش ريالي نيز، ۳۴۱ درصد رشد داشته‌ايم.
سميعي نسب گفت: بيشتر کالاهاي کشف‌شده، شامل لوازم‌خانگي، نهاده‎هاي دامي(ذرت، کنجاله سويا، جو) و ماينر( استخراج‌کننده ارز ديجيتالي) است.
وي بيان کرد: همچنين در همين رابطه بازرسان سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم بيش از يکهزار مورد تذکر و اخطار کتبي به واحدهاي خرده‌ فروش داده و ۲۴۶ گشت مشترک با دستگاه‌ هاي نظارتي استان برگزار کردند.
وي با اشاره به اين‌که بازرسان اين سازمان به‌غيراز موارد ذکرشده،‌ براي ساير تخلف‌هاي صنفي نيز پرونده تشکيل مي‌دهند تا بر اساس قوانين با متخلفان برخورد شود، ادامه داد: سامانه ۱۲۴ بستر ارتباط مردم با بازرسان سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت استان است و شهروندان مي‌توانند گزارش خود از تخلف واحدهاي صنفي فعال در قم را براي پيگيري از اين طريق اطلاع دهند.
درمجموع تعداد ۳۶هزار و ۲۵۳ واحد صنفي مجوز دار در استان فعاليت مي‌کند که ۲۱هزار و ۶۵۸ مورد آن توزيعي و خدماتي و ۱۴هزار و ۵۹۵ مورد آن توليدي و فني است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان قم را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرين خبر قم در اينستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday