نماد آخرین خبر

ابتلای 9 دانش‌آموز اردبیلی به کووید19

منبع
مهر
بروزرسانی
ابتلای 9 دانش‌آموز اردبیلی به کووید19

مهر/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکي اردبيل گفت: منظور از تعطيلي مدارس، حضور مجازي و غيرحضوري بوده و به هيچ وجه آموزش نبايد تعطيل شود.

شهرام حبيب زاده، سرپرست دانشگاه علوم پزشکي اردبيل به همراه مديرکل آموزش و پرورش استان از مدرسه شاهد شهيد مهرآور بازديد و از نزديک در جريان نحوه رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي توسط مدرسه و دانش آموزان قرار گرفتند.
حبيب زاده در اين بازديد با حضور در کلاس‌هاي درس و گفتگو با معلمان، بر روند برگزاري کلاس‌ها و نحوه حضور دانش آموزان و رعايت موازين بهداشتي نظارت و توصيه‌هاي لازم را در خصوص پيشگيري از ابتلاء به بيماري کرونا ارائه داد.
وي با بيان اينکه استان اردبيل فعلاً از نظر بيماري کرونا در وضعيت ناپايداري قرار دارد گفت: ممکن است در فصل زمستان تصميمات ديگري بر اساس ابلاغ معاونت بهداشتي وزارت بهداشت در خصوص مدارس اتخاذ شود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکي اردبيل از ابتلاي ۹ نفر از دانش آموزان با تشخيص احتمالي کوويد۱۹ در استان خبر داد و گفت: از اين تعداد ۵ نفر مثبت قطعي اعلام شده اما در مورد اينکه علت ابتلا از مدرسه بوده يا خارج مدرسه، فعلاً نامعلوم و در دست بررسي است.
حبيب زاده با بيان اينکه منظور از تعطيلي مدارس، حضور مجازي و غيرحضوري بوده و به هيچ وجه آموزش نبايد تعطيل شود اظهار کرد: اگر مشاهده شود درصد مبتلايان بالا است ممکن است حضور دانش آموزان به صورت مجازي و غيرحضوري باشد.
وي با تاکيد بر رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي، استفاده از ماسک، رعايت فاصله گذاري اجتماعي و گندزدايي سطوح در مدارس افزود: مدارس يکي از ظرفيت‌هاي مهم آموزشي در جامعه و خانواده است و نقش مهمي در خصوص نحوه برخورد و زندگي با شرايط بيماري کرونا در خانواده و جامعه را بر عهده دارد و بايد از اين پتانسيل استفاده کرد.
در اين بازديد دکتر ناصري مديرکل آموزش و پرورش استان نيز گفت: در حال حاضر به طور ميانگين ۷۰ درصد دانش آموزان به صورت گروه بندي شده در مدارس استان حضور دارند و حدود ۸۰ الي ۸۵ درصد از شبکه شاد استفاده مي‌کنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اردبيل را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اردبيل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today