نماد آخرین خبر

هزار تخت به ظرفیت مراکز درمانی گلستان اضافه می‌شود

منبع
ايرنا
بروزرسانی
هزار تخت به ظرفیت مراکز درمانی گلستان اضافه می‌شود

ايرنا/ استاندار گلستان توسعه زيرساخت‌هاي حوزه بهداشت و درمان از جمله افزودن به تخت‌هاي بيمارستاني را اولويت‌ دولت در سال پاياني فعاليت برشمرد و گفت: با تکميل چهار بيمارستان در دست ساخت، هزار تخت به ظرفيت مراکز درماني استان اضافه مي‌شود.

هادي حق شناس استاندار گلستان روز يکشنبه در جلسه شوراي اداري گنبدکاووس با اشاره به افتتاح بيمارستان ۶۴ تخت‌خوابي مراوه‌تپه تا يک ماه آينده گفت: مطابق توافق انجام شده قرارگاه سازندگي خاتم انبيا(ص)، استانداري و دانشگاه علوم پزشکي گلستان، پس از تحويل زمين مورد نياز در گنبدکاووس، ساخت بيمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابي اين شهرستان توسط قرارگاه خاتم الانبيا آغاز مي شود.
حق‌شناس، تصويب منطقه آزاد اينچه برون، فعال شدن دوباره مرز اينچه برون و احداث راه آهن اينچه برون - گنبدکاووس - آزادشهر - شاهرود را از مهمترين طرح‌هاي در دست پيگيري استان گلستان برشمرد و افزود: تفاهم نامه اجرايي اين راه آهن با مشارکت ۴۰ درصدي وزارت راه و شهرسازي و بقيه با مشارکت اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي و قرارگاه خاتم الانبيا بسته شده است.
به گفته وي با اجراي اين طرح ريلي، در مرحله نخست حداقل ۵۰۰ کيلومتر مسير اتصال به کريدور شمال - جنوب(بافق - بندرعباس) و در فاز دوم با اتصال راه آهن شاهرود به اين مسير ۵۰۰ کيلومتر ديگر کوتاهتر مي‌شود.
عبدالقدير کريمي فرماندار ويژه گنبدکاووس هم در اين جلسه گفت: امسال حدود ۹ هزار ميليارد ريال در حوزه بخش خصوصي همراه با اعتبارات دولتي و طرح‌هاي تملک دارايي در حوزه عمراني و اقتصادي اين شهرستان سرمايه گذاري شده است.
احسان گوهري راد مديرکل آموزش و پرورش گلستان نيز در اين نشست با اشاره به اينکه ۲۱ درصد از جمعيت دانش آموزي استان در گنبدکاووس تحصيل مي‌کنند و از مجموع ۲۶ مدرسه در حال ساخت اين شهرستان ۲۳ مورد خيرساز است، گفت: هم اينک پوشش تحصيلي در بخش داشلي برون اين شهرستان به دليل مشکلات اقتصادي ضعيف است و نياز به ساخت مدرسه شبانه روزي براي ارتقاي پوشش تحصيلي اين بخش وجود دارد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان گلستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg

آخرين خبر گلستان در اينستاگرام :
Instagram.com/golestan_today