نماد آخرین خبر

رکورد شکنی شدت بارندگی در مازندران

منبع
ايرنا
بروزرسانی
رکورد شکنی شدت بارندگی در مازندران

ايرنا/ بارش باراني که از عصر امروز جمعه مازندران را فرا گرفت بر اساس اعلام هواشناسي از لحاظ شدت کم سابقه بود و رکورد شکني کرد.

محمدرضا رضوي مديرکل هواشناسي مازندران جمعه شب گفت که تنها در حدود نيم ساعت حدود 70 ميليمتر بارندگي در گلوگاه واقع در شرق مازندران ثبت شد.
رضوي افزود: در عين حال بيشترين ميزان بارندگي ثبت شده از عصر امروز تاکنون با 126 ميلمتر در رامسر واقع در غرب مازندران ثبت شده است.
وي گفت که در اين مدت در گلوگاه در مجموع 92 ميليمتر ، ساري 76 و دشت ناز 75 ميليمتر بارندگي ثبت شد که جزو مناطق پرباران بودند.
رضوي اضافه کرد: شدت بارندگي در کنار شيب زياد در مناطق شرقي مازندران سبب آبگرفتگي معابر اين مناطق شده است.
مديرکل هواشناسي مازندران گفت که بارش ها طبق پيش بيني به سمت ارتفاعات مي رود و احتمال داده مي شود با بارش شديد باران در ارتفاعات شاهد سيل در مناطق پايين دست باشيم.
رضوي که اداره کل تحت مديريتش از پنج روز پيش تاکنون اخطارهاي هواشناسي مبني بر آبگرفتگي و احتمال وقوع سيل را هشدار داده بود بار ديگر از مردم مازندران به خصوص رانندگان خواست تا از تردد غير ضرور به خصوص در ارتفاعات و مناطق کوهستاني پرهيز کنند.
در سال زراعي گذشته(97-96) حدود 504 ميلمتر باران در مازندران باريد که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 10 درصد کاهش داشت.
بيشترين باران سال زراعي گذشته مربوط به رامسر با بيش از يکهزار ميلمتر و کمترين نيز با کاهش 30 درصدي مربوط از ايستگاه اميرآباد در شرق مازندران بود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان مازندران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرين خبر مازندران در اينستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today