نماد آخرین خبر

۵۷۰۰ دوز سهم خراسان‌جنوبی از واکسن آنفولانزا؛ مردم به مراکز بهداشتی مراجعه نکنند

منبع
فارس
بروزرسانی
۵۷۰۰ دوز سهم خراسان‌جنوبی از واکسن آنفولانزا؛ مردم به مراکز بهداشتی مراجعه نکنند

فارس/ رئيس دانشگاه علوم پزشکي بيرجند، از توزيع واکسن آنفولانزا بين گروه‌هاي هدف در خراسان‌جنوبي خبر داد.

محمد دهقاني، رئيس دانشگاه علوم پزشکي بيرجند ظهر امروز از توزيع واکسن آنفولانزا بين گروه‌هاي هدف خبر داد و اظهار داشت: صبح امروز يکشنبه  تعداد پنج هزار و ۷۰۰ دوز از سهميه واکسن خراسان‌جنوبي را دريافت کرديم که بر اساس همين تعداد دريافتي از صبح امروز توزيع بين شهرستان‌هاي استان انجام شده و به افراد واجد شرايط تزريق خواهد شد.
وي افزود: از اين تعداد هزار و ۷۰۵ واکسن ويژه کادر بهداشت و درمان که در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار دارند، سه هزار و ۹ سهم براي بخشي از مادران باردار که داراي بيماري زمينه‌اي يا افزايش وزن هستند، ۲۱۰ دوز براي مراکز بهزيستي، ۲۷۵ دوز براي زندان‌هاي استان و ۵۷۰ دوز ويژه بيماران خاص مي‌باشد که به صورت رايگان توزيع شده است.
رئيس دانشگاه علوم پزشکي بيرجند با بيان اينکه هم‌استاني‌هاي عزيز افراد بالاي ۶۵ سال جهت دريافت واکسن، به هيچ عنوان به مراکز بهداشتي و درماني و داروخانه ها مراجعه نکنند، اضافه کرد: چون واکسني نيست و اگر کسي هم مدعي شود که واکسن در اختيار مردم قرار مي دهد، مورد تأييد نيست و خارج از اين چرخه واکسني را توزيع نمي‌کنيم.
دهقاني تصريح کرد: همچنين لازم به يادآوري است توزيع سهميه بعدي واکسن مشخص نيست، اما تأکيد وزارت بهداشت بر اين است که در اسرع وقت واکسن توزيع شود تا تأخيري در تزريق آن اتفاق نيفتد و اطلاع‌رساني لازم در خصوص نحوه مراجعه انجام خواهد شد.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خراسان جنوبي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خراسان جنوبي در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرين خبر خراسان جنوبي در اينستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today