نماد آخرین خبر

اجرای پروژه گردشگری اندبیل خلخال با ۱۰۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
اجرای پروژه گردشگری اندبیل خلخال با ۱۰۰۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری

باشگاه خبرنگاران/ رئيس اداره ميراث فرهنگي شهرستان خلخال گفت: براي اجراي طرح بزرگ گردشگري اندبيل يک هزار ميليارد ريال سرمايه گذاري مي‌شود.

عادل خليلي، رئيس اداره ميراث ‌فرهنگي، گردشگري و صنايع ‌دستي شهرستان خلخال در بازديد از عمليات اجرايي طرح بزرگ گردشگري تفرجگاه اندبيل خلخال اظهار کرد: آماده‌سازي زمين پيست اسکي به طول هزار و ۸۰۰ متر از سوي سرمايه‌گذار بخش خصوصي آغاز شده و همزمان تجهيزات تله‌اسکي نيز در اين محل راه‌اندازي مي‌شود.
او افزود: فاز اول اين طرح شامل احداث و راه‌اندازي پيست اسکي، تله‌اسکي و امکانات موردنياز ورزشکاران رشته اسکي در اين منطقه زيباي جنگلي در جنوب استان اردبيل بوده که تلاش مجري طرح بر تکميل و افتتاح آن تا پايان پاييز امسال است.
رئيس اداره ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي شهرستان خلخال بيان کرد: اين فاز از پروژه در چند روز گذشته از سرعت مناسبي برخوردار بوده و زمين پيست اسکي پاکسازي شده و بزودي زيرسازي آن با استفاده از ماشين‌آلات سنگين راهداري اجرا مي‌شود.
خليلي با اشاره به وجود برخي مشکلات بر سر راه اجراي اين طرح گردشگري از جمله معارض محلي و قطعي نشدن خلع يد سرمايه‌گذار قبلي طرح و تعيين تکليف اراضي و بناهاي احداث شده قبلي در اختيار اين سرمايه‌گذار، گفت: انتظار از مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي همکاري با سرمايه‌گذار طرح در رفع اين چنين مشکلاتي است.
او افزود: اجراي پيست اسکي و تله‌اسکي اندبيل بخشي از فاز اول طرح گردشگري ارائه شده از سوي سرمايه‌گذار بخش خصوصي اين طرح در تفرجگاه اندبيل بوده و در مراحل بعدي تجهيزات تله‌سيژ خريداري شده از کشور خارجي که در گمرک استان اردبيل موجود است، ترخيص و به اين محل انتقال خواهد يافت.
رئيس اداره ميراث‌فرهنگي، گردشگري و صنايع‌دستي شهرستان خلخال با بيان اينکه ايجاد و راه‌اندازي هتل سلامت و طبيعت درماني در بلنداي تفرجگاه اندبيل بخشي از طرح بزرگ گردشگري اين محل است، گفت: با توجه به قرار گرفتن بخشي از طرح گردشگري اندبيل در اراضي واقع در محدوده استان گيلان  به وسعت ۴۵ هکتار از جمله پروژه احداث دهکده گردشگري در حوزه استحفاظي استان همسايه تالش قبل از اغاز کار پروزه نظر موافق مسوولان اين استان جلب شده است .


همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان اردبيل را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر اردبيل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرين خبر اردبيل در اينستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today