نماد آخرین خبر

اجازه حرکت زائران اربعین به سمت مهران داده نمی‌شود

منبع
ايرنا
بروزرسانی
اجازه حرکت زائران اربعین به سمت مهران داده نمی‌شود

ايرنا/ فرمانده پليس راه ايلام گفت: نيروهاي گشت پليس‌راه و ايستگاه‌هاي ايست و بازرسي مستقر در مبادي‌ ورودي استان اجازه ورود کاروان‌هاي پياده و سواره زائران اربعين به استان و حرکت به سمت مهران را نمي‌دهند.

سرهنگ رضا همتي‌زاده، فرمانده پليس راه ايلام روز يکشنبه اظهار داشت: به منظور جلوگيري از ورود زائران اربعين به مرز مهران با هماهنگي طرف عراقي، گيت‌هاي ورود و خروج زائران بسته است.
وي افزود: زائراني که قصد عزيمت به استان ايلام و مرز مهران را دارند آگاه باشند هيچ‌گونه اجازه تردد به آنها از طرف مسوولان پايانه مرزي مهران و زرباطيه عراق داده نمي‌شود.
همتي‌زاده يادآور شد: هم اکنون مرز مهران طي بازرسي‌هاي انجام گرفته عاري از حضور زائران است و اين موضوع بيانگر فهم بالاي مردم در پذيرش خواسته مسوولان ايران و عراق در اجتناب از حضور در مرزهاست.
فرمانده پليس راه ايلام در مورد پياده‌روي مردم استان به سمت بقاع متبرکه در روز اربعين نيز گفت: امسال با توجه به شرايط کرونا در استان، از پياده‌روي مردم به طرف بقاع متبرکه بويژه امامزاده علي‌صالح‌(ع) و ساير اماکن متبرکه جلوگيري مي‌شود.

بنابر اعلام استاندار ايلام، مرز بين‌المللي مهران براي عبور زائران حسيني در ايام اربعين امسال بسته است و به هيچ عنوان اجازه ورود در اين مرز داده نخواهد شد.
قاسم سليماني‌دشتکي اظهار داشت: بنابر اعلام مسئولان کشور عراق و باتوجه به فراگيري بيماري کرونا، استان ايلام و مرز بين‌المللي مهران پذيراي زائران حسيني نخواهد بود و در اين راستا هيچ برنامه‌اي براي پذيرش زائران و خدمت‌رساني به آنها در اين مرز وجود ندارد.
وي افزود: بر اساس پروتکل‌هاي مصوب ستاد کروناي کشور راهپيمايي اربعين به عنوان کنگره جهان اسلام امسال برگزار نمي‌شود و موکب‌ها در مسير مرز مهران حق برپايي و فعاليت ندارند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان ايلام را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر ايلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرين خبر ايلام در اينستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today