نماد آخرین خبر

مراسمات محرم آمار کرونا را افزایش نداد

منبع
فارس
بروزرسانی
مراسمات محرم آمار کرونا را افزایش نداد

فارس/ معاون دانشگاه علوم پزشکي دزفول گفت: انتظار مي‌رفت که بعد از مراسمات دهه محرم آمارها افزايش داشته باشد که خوشبختانه با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي توسط اکثر هيات‌ها با وضعيت بدي مواجه نشديم.

شاپور مسعودي‌فر، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکي دزفول اظهار کرد: آمار کرونا در خوزستان از حيث موارد ابتلا، بستري و فوت در اثر کرونا فعلا پايين‌تر از ميانگين کشوري است اما اين بيانگر وضعيت خوبي نيست‌.
وي افزود: وضعيت کرونا در شهرستان دزفول تا هفته گذشته زرد بود که متاسفانه اين وضعيت در هفته جاري به نارنجي تغيير کرد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکي دزفول گفت: بدترين وضعيت خوزستان بر خلاف کشور در تيرماه بود که با مديريت مسؤولين و همکاري مردم مهار شد.
وي ادامه داد: موفق‌ترين اقدامات انجام شده در سطح استان‌هاي کشور براي مقابله با کرونا از نظر وزير بهداشت در استان خوزستان شکل گرفته است.
شاپور مسعودي‌فر تصريح کرد: انتظار مي‌رفت که بعد از مراسمات دهه محرم آمارها افزايش داشته باشد که خوشبختانه با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي توسط اکثر هيات‌ها با وضعيت بدي مواجه نشديم.
وي بيان کرد: طبق بازرسي‌هايي که در بازه زماني ۲۸ شهريور تا چهارم مهرماه انجام شد، از ۹۴۳ مدرسه به عمل آمد استفاده از ماسک ۸۸درصد، رعايت پروتکل‌هاي فردي و اجتماعي ۸۴ درصد تخمين زده شد.
مسعودي‌فر اذعان کرد: از ۸۳۷ مدرسه بازرسي شده تعداد ۱۶ مدرسه اخطاريه دريافت کردند همچنين طبق اين بازرسي‌ها ميزان استفاده از ماسک در مدارس ۷۳درصد و رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي ۷۴ درصد اعلام شد.
وي عنوان کرد: بيشترين رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و استفاده از ماسک در فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي و کمترين در پايانه‌هاي مسافري درون شهري و برون شهري مشاهده شد.
معاون دانشگاه علوم پزشکي دزفول گفت: در شهرستان دزفول ميزان استفاده از ماسک ۷۸ درصد و رعايت پروتکل‌ها ۸۳ درصد عنوان شده که اين آمار در زمان وضعيت سفيد بالاتر بود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today