نماد آخرین خبر

احتمال تعطیلی مدارس و مراکز علمی در قزوین

منبع
بروزرسانی
احتمال تعطیلی مدارس و مراکز علمی در قزوین

صاف نيوز/ جانشين ستاد پيشگيري از کرونا در استان قزوين با بيان اينکه وضعيت شيوع بيماري کرونا در استان قزوين تشديد شده، از احتمال تعطيلي مدارس و مراکز علمي خبر داد.

منوچهر حبيبي جانشين ستاد پيشگيري از کرونا در استان قزوين بعدازظهر يکشنبه در جلسه ستاد پيشگيري و مقابله با کرونا استان قزوين که در سالن جلسات باقرالعلوم قزوين برگزار اظهار کرد: بي‌توجهي به پروتکل‌ها باعث رشد بي‌اندازه اين بيماري در استان قزوين شده است.
وي افزود: عدم نظارت کافي بر روي بازار و جايگاه‌هاي پمپ‌بنزين در سطح قزوين و همچنين بي‌توجهي به رستوران‌ها از عوامل اصلي افزايش کرونا در استان قزوين است.
حبيبي تصريح کرد: با ادامه اين روند بايد نظارت‌ها افزايش يابد تا بتوانيم شيوع بيماري را کنترل کنيم.
وي عنوان کرد: شرايط امروز کرونا در قزوين از وضعيت اسفند و فروردين بسيار حادتر شده و اين به معناي تشديد خطر در استان قزوين است.
معاون سياسي و امنيتي استاندار قزوين ادامه داد: پيشنهادات لازم براي تعطيلي مدارس، دانشگاه‌ها و حوزه‌هاي علميه ارائه شده و در صورت تشديد وضعيت با مجوز از ستاد ملي کرونا و وزارتخانه مرتبط حتماً اين کار انجام خواهد شد.
وي عنوان کرد: تعطيلي سينماها، موزه‌ها، باشگاه‌هاي بدن‌سازي، کافه‌ها، تالارها و آرايشگاه‌هاي زنانه نيز در دستور کار قرار گرفته است و با مجوز ستاد ملي کرونا اعمال خواهد شد.
جانشين ستاد کرونا در استان قزوين تصريح کرد: کيوسک‌هاي توزيع غذا و کرايه دوچرخه در جاده سلامت قزوين نيز بايد تعطيل شوند و به دليل شيوع گسترده اين بيماري در قزوين پياده‌روي در جاده سلامت نيز تعطيل خواهد شد.
حبيبي عنوان کرد: نظارت‌ها بر بازار نيز بايد تشديد شود و در صورت مشاهده عدم رعايت پروتکل‌ها توسط اصناف مستقر در بازار حتماً برخورد قاطع و لازم صورت خواهد گرفت.
وي ادامه داد: درصورتي‌که تخلف‌ها تکرار و به آن بي‌توجهي شود بدون شک پروانه کسب کسبه نيز لغو خواهد شد.
معاون سياسي و امنيتي استاندار قزوين بيان کرد: ورود افراد بدون ماسک به دستگاه‌هاي اجرايي و همچنين برگزاري جلسات با جمعيت بيش از ۱۵ نفر نيز ممنوع خواهد بود.
وي اضافه کرد: اين ترس وجود دارد که با تعطيلي ادارات، جاده‌هاي استان نيز شلوغ و مسافرت‌ها از سر گرفته شود و بر همين اساس نيز تعطيلي ادارات در دستور کار نيست.
حبيبي تصريح کرد: بيمارستان‌هاي خصوصي نيز ازاين‌پس با ظرفيتي که امشب به آن‌ها اعلام خواهد شد بايد بيماران کرونايي را پذيرش کنند.
وي گفت: دستور مقام معظم رهبري نيز در تبعيت از ستاد کرونا براي همه فصل‌الخطاب است و طبق فرمايش ايشان برگزاري هرگونه تجمع به مناسبت اربعين و پياده‌روي آن ممنوع خواهد بود.
جانشين ستاد کرونا در استان قزوين در پايان با گلايه از بي‌توجهي مردم به پروتکل‌ها عنوان کرد: متأسفانه تنها ۴۰ درصد مردم از ماسک استفاده مي‌کنند و اين امر خود عامل تشديد بيماري است.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان قزوين را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر قزوين در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرين خبر قزوين در اينستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today