نماد آخرین خبر

استاندار: مشکل زمین‌های پلاک‌ ۸۴ ساوه به طور موقت حل شده است

منبع
ايرنا
بروزرسانی
استاندار: مشکل زمین‌های پلاک‌ ۸۴ ساوه به طور موقت حل شده است

ايرنا/ استاندار مرکزي گفت: مشکل زمين‌هاي پلاک ۸۴ ساوه با تصميم شوراي تامين استان و شهرستان ساوه به طور موقت حل شده و مالکان داراي سند، مي‌توانند نسبت به انجام فرآيند اداري اقدام کنند.

سيدعلي آقازاده، استاندار مرکزي در حاشيه نشست مشترک شوراي تامين استان مرکزي و شهرستان ساوه که براي بررسي مشکلات زمين هاي پلاک ۸۴ ساوه تشکيل شد، گفت: در اين نشست قرار شد که رئيس دادگستري شهرستان ساوه گزارشي از وضعيت اين اراضي و بررسي سوابق اين زمين‌ها در ۸۰ سال اخير و به خصوص چهار دهه گذشته ارائه کند تا بر اساس آن بررسي‌هاي بيشتر را در اين زمينه انجام دهيم.
وي اظهار داشت: در نشست امروز شوراي تامين استان و شهرستان ساوه موافقت شد که صاحبان آن سه و نيم هکتاري که اسنادشان از سوي دولت صادر و هنوز تفکيک شده است، نسبت به انجام امور اداري مرتبط از قبيل خريد، فروش، مراجعه به دستگاه‌هاي خدماتي از قبيل آب، برق و گاز و همچنين شهرداري اقدام کنند.
استاندار مرکزي گفت: اين تصميم شامل همه مالکان چه آنهايي که اقدام به ساخت واحدهاي خود کرده اند و چه افرادي که هنوز ساخت و سازي انجام نداده اند، مي شود.
به گفته آقازاده، اين تصميم گيري موقتي بوده و پيگيري و رفع موارد حقوقي و قانوني پلاک ۸۴ همچنان در دستور کار مراجع استاني و شهرستان ساوه قرار دارد.
زمين هاي موسوم به پلاک ۸۴ ساوه در شهرک علوي واقع در شمال شهر قرار دارد که بروز پاره‌اي مشکلات حقوقي مايه نگراني مالکان اين اراضي شده است و پيش تر هم رئيس دادگستري شهرستان ساوه بر محفوظ بودن حقوق صاحبان اين زمين ها تاکيد کرده بود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان مرکزي را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر استان مرکزي در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرين خبر استان مرکزي در اينستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today