ايرنا/ مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس گلستان گفت: کمک خيرين براي ساخت مدرسه در اين استان از سال ۹۲ تاکنون بيش از ۶ برابر شده است.

ياسر ليواني مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس گلستان اظهار داشت: خيران گلستان در سال ۹۲ بيش از ۷۰ ميليارد ريال براي رفع نيازهاي آموزشي استان کمک کردند که اين رقم در شش ماهه اول امسال به افزون بر ۴۵۰ ميليارد ريال رسيد.
وي بيان کرد: اکنون ۱۱۰ مدرسه با ميانگين پيشرفت فيزيکي۳۰ تا ۸۵ درصد در مناطق گوناگون گلستان با کمک خيرين و منابع دولتي در دست ساخت است که از اين تعداد ۶۸ مدرسه با ۳۵۶ کلاس درس با مشارکت خيرين ساخته مي شود.
وي با اشاره به اين که تقويت سرمايه گذاري در حوزه مشارکت خيرين براي نوسازي مدارس جزو برنامه مهم آموزش و پرورش گلستان به شمار مي رود تاکيد کرد که در حال حاضر از اين ظرفيت به خوبي در کاهش مشکلات فضاهاي آموزشي استان استفاده مي شود.
وي بيان کرد: اجراي طرح توسعه مشارکت‌هاي مردمي(آجر به آجر) ، ايده جديد براي مشارکت همه در ساخت مدرسه است که خيران گلستان از اين طرح سراسري استقبال خوبي انجام دادند.
ليواني ادامه داد: در راستاي طرح آجر به آجر، ساخت مدرسه ۳ کلاسه روستاي مياندره از توابع شهرستان کردکوي در دست اقدام است.
مديرکل نوسازي،توسعه و تجهيز مدارس گلستان در خصوص آخرين وضعيت استحکام مدارس استان نيز گفت: ۱۵ درصد از مدارس استان به دليل فرسوده بودن به بازسازي نياز دارند که اغلب اين مدارس مربوط به شهرهاي بندرترکمن، گميشان، گرگان و علي آباد است.
به گفته وي ميانگين سرانه فضاي آموزشي به ازاي هر دانش آموز در گلستان ۴.۹ متر مربع بوده در حالي که ميانگين کشوري آن ۵.۲ متر مربع است.
وي با اشاره به وضعيت تجهيز مدارس استان به سامانه گرمايشي، بيان کرد: در حال حاضر همه مدارس گلستان از بخاري گازي استفاده مي کنند که از سال آينده مجهز شدن مدارس به سيستم گرمايش متمرکز مانند شوفاژ آغاز خواهد شد.
گلستان امسال ۳۷۶ هزار محصل دارد که از ۱۲ هزار و ۵۰۰ کلاس درس در ۲ هزار و ۵۵۰ مدرسه براي تعليم و تربيت استفاده مي کنند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان گلستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg

آخرين خبر گلستان در اينستاگرام :
Instagram.com/golestan_today