ايرنا/ مردم روستاي بردگپي شهرستان ايذه با گله مندي از صدور قبض‌هاي آب بهاي ميليوني خواستار رسيدگي فوري به اين مشکل و اصلاح رقم قبض‌هاي آب صادره شدند.

عليرضا کي‌شمس، يکي از اهالي اين روستا در اين باره گفت: رقم ميليوني قبض‌هاي آب بهاي صادره براي اهالي روستاي بردگپي که مجاور شهر ايذه است و اقشار کم درآمد و نسبتا ضعيف از نظر مالي در آن سکونت دارند موجب شگفتي و تعجب آنها شده است.
کي‌شمس ادامه داد: اخيرا قبض‌هاي آب بها براي مردم اين روستا صادر شده که مبالغ آن موجب اعتراض مردم شده‌است، کسي که در طول چند ماه کل درآمدش به 30 ميليون ريال نمي‌رسد چگونه بايد قبض آب 37 ميليوني ريالي پرداخت کند.
وي تصريح کرد: اهالي اين روستا گاو، گوسفند و باغ ندارند ضمن اينکه يک مشترک خانگي در روستاي بردگپي در روز فقط هفت ساعت آب شرب دارد پس چگونه اين مقدار آب بها براي وي منظور شده است.
کي‌شمس با بيان اينکه برخي از خانه هاي اين روستا خالي از سکنه هستند اما قبض آب بها با رقم ميليوني براي آنها صادر شده‌است تاکيد کرد: از مسوولان استان خوزستان و شهرستان ايذه درخواست حل اين مشل را داريم چرا که مردم اين روستا توان پرداخت مبلغ ميليوني آب بها را ندارند.
وي همچنين از صدور قبض هاي 6 ماهه براي اهالي اين روستا انتقاد کرد و گفت: اين مشکل سال گذشته در روستاي کلدوزخ رخ داد و امسال گريبان‌گير اهالي روستاي بردگپي شده‌است، خانواري که تا پيش از اين قبض آب بهاي وي براي يک دوره 400 هزار ريال بود يکباره با 30 ميليون ريال افزايش يافته است.
اشتباه ماموران آبفاي روستايي 
رئيس آبفا منطقه ايذه درباره قبض هاي آب‌ بهاي صادره براي روستاي بردگپي گفت: بردگپي حدود يک هزار و ۱۰۰ مشترک آب شرب دارد که قبض‌ آب بها با مبلغ بالا براي حدود ۱۲۰ مشترک اين روستا صادر شده است.
سيدرامين موسوي ادامه داد: از زمان ادغام آبفاي شهري و روستايي، اولين دوره‌اي است که صدور قبض براي مشترکين روستايي انجام گرفته‌است، تعرفه آب روستايي نيز ۵۰ درصد آب شهري است.
وي در توضيح دليل مشکل رخ داده براي اين مشترکين گفت: بررسي‌هاي مجدد نشان داده است که ارقام ثبت شده در قبض کاملا درست و طبق مصرف کنتور مشترک هستند و قطعا مشکلي در اين خصوص وجود ندارد.
موسوي افزود: با توجه به اين بررسي‌ها، مشکل از دوره‌هاي قبلي قرائت کنتور و صدور قبض آب است که بنا به هر دليلي عدد مصرف مشترک کمتر از ميزان واقعي در قبض ثبت و مصارف روي هم انباشته شده‌است و حال با قرائت صحيح کنتور قبض‌هاي آب بها با ارقام جديد صادر شده است.
وي از نامه نگاري با آبفاي خوزستان براي يافتن راهکار قانوني کمک به اين مشترکين خبر داد و اضافه کرد: با توجه به توضيحات ارائه شده، اقدام لازم از جانب آب و فاضلاب منطقه اي ايذه صورت گرفته ‌است و منتظريم آبفاي خوزستان براي رفع مشکل آب بهاي مردم اين روستا يک راهکار قانوني ارائه دهد.
جمعي از دهياران بخش مرکزي ايذه در اعتراض به صدور اين قبوض، اعتراض خود را با نوشتن نامه‌اي به مسوولان نشان دادند، در بخشي اين نامه آمده است : با توجه به ادغام آبفاي روستايي و آبفاي شهري، متاسفانه در اين رابطه هيچ‌گونه توجهي به وضعيت معيشتي روستاييان که اکثرا از قشر ضعيف جامعه هستند نشده است، مثلا حق انشعاب منازل شهري و روستايي با يک قيمت محاسبه مي‌شود و اين بدين معناست که حق انشعاب روستايي ۱۰ برابر افزايش يافته است.

 
  
  

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرين خبر خوزستان در اينستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today