ایسنا/ سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: بیشترین میزان اهدای پلاسما از سوی بهبودیافتگان کرونا در استان‌های تهران، خوزستان، اصفهان، مازندران، خراسان رضوی، آذربایجان‌غربی و کرمانشاه بوده است.

بشیر حاجی بیگی، سخنگوی سازمان انتقال خون با بیان اینکه تاکنون دو درصد از جمعیت بهبودیافتگان کووید-۱۹ جهت اهدای پلاسما مراجعه کرده اند، وضعیت اهدای خون و فرآورده های آن را در شش ماهه نخست امسال تشریح کرد.
حاجی بیگی با اشاره به وضعیت اهدای پلاسما از سوی بهبودیافتگان کووید۱۹، گفت: از اول اردیبهشت ماه سال جاری تا امروز ۱۰ هزار نفر از بهبودیافتگان بیماری کووید-۱۹ جهت اهدای پلاسما به مراکز انتقال خون سراسر کشور مراجعه کرده اند که از این تعداد ۸۰۰۰ واحد پلاسما اهدا شده است که این جمعیت حدود ۲ درصد جمعیت بهبودیافتگان کرونا است.
استان های پیشتاز در اهدای پلاسمای بهبودیافتگان کرونایی
وی افزود: افرادی که مبتلا به کرونا بوده اند و اکنون ۲۸ روز از بهبودی آنها به کرونا گذشته است، می توانند جهت اهدای پلاسما مراجعه کنند. باید توجه کرد که بیشترین میزان اهدای پلاسما از سوی بهبود یافتگان کرونا در استان‌های تهران، خوزستان، اصفهان، مازندران، خراسان رضوی، آذربایجان‌غربی و کرمانشاه بوده است.
حاجی بیگی همچنین گفت: در ۶ ماه اول سال جاری یک میلیون و ۱۹۳ هزار و ۶۶۸ نفر جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون سراسر کشور مراجعه کردند که از این تعداد ۹۴۰ هزار و ۷۳۹ واحد خون اهدا شده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today