ایرنا/ سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان با بیان اینکه شرایط برای افزایش ابر و روند کاهش دما و به تناوب بارندگی فراهم شده است، گفت: تا روز سه شنبه دمای هوای استان به طور میانگین بین ۵ تا ۹ درجه خنک می شود.

شبنم هادی نژاد سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان اظهار داشت: بر اساس نقشه های هواشناسی شرایط برای افزایش ابر، روندکاهش دما به تناوب بارندگی ، وزش باد و رعد و برق( برخی مناطق شدید) تا اواسط آینده فراهم می شود.
وی ادامه داد: از اواخر وقت یکشنبه( فردا)  تا سه شنبه  هفته جاری با تقویت جریانات خنک شمالی و تشدید ناپایداری ها علاوه بر کاهش محسوس دما ، بارش ها در بعضی مناطق از شدت بیشتری برخوردار است .
وی اظهار کرد: طی مدت فعالیت این سامانه جوی، احتمال لغزندگی جاده ها و کاهش دید، آبگرفتگی و بالا آمدن آب رودخانه ها ، احتمال سیلابی شدن مسیل ها و رانش و لغزش، احتمال اصابت صاعقه و آسیب به داربست و سازه های سست بنیان به دور از انتظار نیست؛ از این رو  تمهیدات لازم در این ارتباط باید اندیشیده شود.
هادی نژاد همچنین با اشاره به بیشینه و کمینه دمای استان ادامه داد: بیشترین و کمترین دمای استان طی ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب  مربوط به لاهیجان با ۲۶ درجه سانتی گراد و دیلمان هشت درجه سانتی گراد بوده است.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان اظهار داشت: دمای شهر رشت نیز طی شبانه روز گذشته بین ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتی گراد در نوسان بوده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today