مهر/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در شبانه روز گذشته، دو بیمار کرونایی دیگر در هرمزگان جان باخت و شمار فوتی‌ها به ۷۷۹ نفر افزایش یافت.

حسین فرشیدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شمار فوتی‌ها بر اثر کرونا در هفته اخیر را ۱۳ نفر دانست و عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۲۰۰ بیمار بستری هستند که آزمایش کووید ۱۹ نیمی از آن‌ها مثبت و نیمی دیگر مشکوک به کروناست.
وی با بیان اینکه اکنون ۴۲ بیمار در آی سی یو بستری هستند و حال ۱۵ بیمار وخیم و در شرایط اضطراری است، اظهار کرد: اکنون شهرستان‌های بستک، پارسیان در وضعیت قرمز و میناب نارنجی و دیگر شهرستان‌ها زرد و نارنجی هستند.
فرشیدی عنوان کرد: واکسن آنفلوآنزا چند روزی است که تزریق آن آغاز شده است و زنان باردار، بیماران زمینه‌ای و پرخطر و کادر بهداشت و درمان که در ارتباط نزدیک با بیماران کووید ۱۹ هستند، در اولویت هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه تزریق واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های دیگر در آینده اعلام می‌شود، تصریح کرد: افرادی که در سامانه سیب و یا مراکز جامع سلامت ثبت نام کردند، شناسایی و با آن‌ها تماس گرفته می‌شود.
وی با بیان اینکه زنان باردار برای تزریق واکسن آنفلوآنزا به بیمارستان شریعتی بندرعباس مراجعه کنند، اظهار کرد: واکسن آنفلوآنزا در داروخانه موجود نیست و مردم به داروخانه مراجعه نکنند و افراد بالای ۶۵ سال در سامانه سیب و مراکز جامع سلامت ثبت نام کنند.
فرشیدی به مردم توصیه کرد با زدن ماسک و شستشوی دست‌ها بهداشت را رعایت کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today