ایسنا/ نماینده ملایر با اشاره به تصمیم اخیر آموزش و پرورش استان همدان گفت: با وجود خیل عظیم نیروهای تحصیلکرده و فاقد شغل در این منطقه، تعدادی از نیروهای غیربومی استان لرستان در استان همدان مشغول بکار شده اند.

هادی بیگی‌نژاد، نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در این باره اظهار کرد: یکی از مهمترین آفت های این کار تقاضای آنها برای انتقال به استان خود در آینده ای نزدیک است و در این صورت استان مجدداً با کمبود نیروی انسانی مواجه خواهد شد و نیاز استان در درازمدت رفع نمی شود.
وی تصریح کرد: در شرایط کنونی به نیروهای خرید خدمتی و مربیان پیش دبستانی بعد از شرکت در کلاس های آموزشی به مدت ۱۵ تا ۲۰ روز، گفته شده به نیروی جدید نیازی نداریم در حالیکه این بندگان خدا روی قراردادی که با آنها بسته شده، حساب کردند.
بیگی‌نژاد به ارسال نامه اعتراضی مجمع نمایندگان استان همدان به وزیر آموزش و پرورش اشاره و خاطرنشان کرد: اختصاص تعداد زیادی کد اختصاصی به نیروهای خرید خدمتی و نهضتی استان لرستان به گونه ای که علاوه بر رفع کل نیاز استان لرستان، تعداد قابل ملاحظه ای به صورت مازاد که طبق گفته مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان حدود ۲۰۰۰ نفر بوده، به استان های دیگر از جمله همدان، تهران، اراک و ... اعزام شدند که این برنامه ریزی درستی نبوده است.
وی با بیان اینکه به استان همدان و شهرستان ملایر کد اختصاصی مناسب با نیاز آنها اختصاص نیافته است، ادامه داد: تعدادی از نیروهای موصوف که مشمول این قانون شدند و قبل از سال ۹۱ با آموزش و پرورش همکاری داشتند به علت سوءمدیریت و استفاده از مسیرهای غیرقانونی از شرکت در آزمون منع و نیروهای غیربومی به جای آنها به کار گرفته شده است.
نماینده ملایر در پایان از همکاری و پیگیری استاندار و مجمع نمایندگان استان برای رفع این مشکل و استفاده از نیروهای بومی خبر داد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today