شبستان/ معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي جهرم با اشاره به شناسايي ۳۲ بيمار جديد کرونايي در شهرستان جهرم گفت: آمار مبتلايان به اين بيماري در جهرم و خفر به سه هزار و ۵۴۳ نفر افزايش پيدا کرده است.
 
سيدمجيد ارجمند، معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي جهرم با اشاره به شناسايي ۳۲ مورد جديد ابتلا به کرونا در جهرم و خفر، گفت: با افزوده شدن اين تعداد بيمار به جمع مبتلايان به «کرونا» در شهرستان هاي جهرم و خفر، شمار افراد مبتلا به اين بيماري از ابتداي اپيدمي آن تا کنون به سه هزار و ۵۴۳ نفر رسيده است.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي جهرم با تاکيد بر اينکه با روند فعلي، پيک بعدي بيماري «کرونا» بسيار بدتر از مراحل گذشته است، افزود: بايد از هم‌اکنون شهروندان با رعايت موارد بهداشتي و فاصله‌گذاري اجتماعي در پديد آمدن مرحله جديد اين بيماري پيشگيري کنند.
ارجمند با اشاره به اينکه از تعداد بيش از سه هزار بيمار مبتلا به کرونا در شهرستان هاي جهرم و خفر، تعداد ۲ هزار و ۷۱۷ نفر از اهالي شهر جهرم، ۳۲۲ نفر از اهالي شهر خفر هستند، عنوان کرد: همچنين ۱۱۸ بيمار از بخش «کرديان» و ۸۱ نفر از اهالي بخش «سيمکان» بوده و ۳۰۵ نفر نيز از ديگر شهرستان هاي استان فارس براي درمان به مراکز درماني شهرستان جهرم مراجعه کرده اند.
اين مسئول با نگاهي به وضعيت بيماري کرونا در شهرستان هاي  جهرم و خفر تا روز جمعه ۱۱ مهر ماه، عنوان کرد: در حال حاضر تعداد ۲۵ بيمار مشکوک و مثبت در بخش هاي کروناي بيمارستان پيمانيه جهرم بستري هستند.
وي ادامه داد: از اين تعداد،  ۲۱ بيمار در بخش هاي عمومي و چهار بيمار در بخش آي سي يو بستري بوده و در حال گذراندن و سپري کردن طول درمان هستند.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي جهرم با اشاره به ترخيص بيماران کرونايي از بيمارستان پيمانيه جهرم خاطرنشان کرد: همچنين روز گذشته تعداد هشت بيمار کرونايي پس از بهبودي از بيمارستان ترخيص شدند.
وي با اشاره به محدود شدن فوتي هاي ناشي از کرونا در روزهاي گذشته، تصريح کرد: تعداد کل جانباختگان تا ناشي از «کرونا» تا امروز ۸۰ نفر بوده و خوشبختانه در روزهاي گذشته شاهد تلفات ناشي از کرونا در شهرستان جهرم نبوديم. 
ارجمند به تعداد نمونه هاي گرفته شده از بيماران مشکوک به کرونا اشاره کرد و گفت: تاکنون تعداد ۱۰ هزار و ۵۸۷ نمونه از بيماران مشکوک به کرونا گرفته شده که بيش از سه هزار مورد آن مثبت بوده است.
وي همچنين تعداد کل بيماران بهبود يافته و از قرنطينه خارج شده را سه هزار و ۱۹۱ نفر عنوان کرد و اظهار داشت:  در حال حاضر تعداد ۳۴۴ بيمار در قرنطينه خانگي در حال گذراندن طول دوره درمان خود هستند.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي جهرم با تاکيد بر رعايت شيوه نامه هاي بهداشتي در راستاي مقابله و پيشگيري از بيماري «کرونا»، از شهروندان تقاضا کرد، ضمن رعايت اين توصيه ها، استفاده از ماسک، حفظ فاصله فيزيکي و شست و شوي مداوم دست ها را در برنامه هاي زندگي خود قرار دهند.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان فارس را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرين خبر فارس در اينستاگرام :
https://instagram.com/fars.online