مهر/ معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از امداد رسانی نیروهای هلال احمر به ۱۷ مورد حادثه در هفته گذشته در استان خبر داد.

محمد حمزه اسعد زاده، معاون جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به حوادث هفته گذشته بیان کرد: طی این مدت نیروهای هلال احمر استان به ۱۷ مورد حادثه امدادرسانی کرده‌اند.
وی افزود: ۱۴ مورد از این مأموریت‌ها در حوادث جاده‌ای، یک مورد حضوری، یک مورد شهری و یک مورد کوهستان بوده است.
اسعد زاده با بیان اینکه در این مأموریت‌ها به ۵۳ حادثه دیده امدادرسانی شده است، گفت: ۴۷ نفر از حادثه دیدگان در حوادث جاده‌ای، سه مورد در حوادث شهری، یک مورد کوهستان و دو مورد به صورت حضوری خدمات گرفته‌اند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با بیان اینکه ۶۲ نیروی عملیاتی در قالب ۲۷ تیم به این حوادث امدادرسانی داشته‌اند، افزود: همچنین ۲۶ دستگاه خودروی امدادی در این حوادث به‌کارگیری شده است.
اسعدزاده با بیان اینکه در این مدت دو مورد عملیات رهاسازی توسط نیروهای هلال احمر انجام شده است، افزود: حوادث جاده‌ای خراسان جنوبی همچون گذشته تعداد قابل توجهی را به خود اختصاص داده که کاهش آن نیازمند توجه هر چی بیشتر از سوی رانندگان است.
وی بیان کرد: شهرستان نهبندان با پنج مورد حادثه، طی هفته گذشته بیشترین میزان حوادث را داشته است.
اسعد زاده با اشاره به عمده حوادث هفته گذشته بیان کرد: برخورد زنجیره ای سه دستگاه خودرو سواری در ساعت ۱۸:۵۰ دقیقه جمعه ۱۱ مهرماه از جمله حوادث مهم و دلخراش هفته گذشته است.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی بیان کرد: این حادثه در کیلومتر ۳۴ محور شوسف به سربیشه رخ داده و ۱۵ حادثه دیده و ۱۱ مصدوم بر جای گذاشته است.
وی از واژگونی یک دستگاه سواری پژو ۴۰۵ در کیلومتر ۴۹ محور نهبندان- زاهدان خبر داد و گفت: این سانحه هم ۷:۳۸ دقیقه جمعه به وقوع پیوسته است.
اسعدزاده با بیان اینکه این حادثه یک فوتی و پنج مصدوم بر جای گذاشته است، افزود: مجروحان توسط نیروهای امدادی برای درمان به مراکز درمانی منتقل شده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today