ایرنا/ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج اعلام کرد: با فعال شدن دوربین های پلاک خوان خودروهای فاقد معاینه فنی کلانشهر کرج از این پس شناسایی و جریمه می شوند.

محمدرضا احمدی نژاد معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج روز شنبه در آیین رونمایی از پروژه‌های مرتبط با سیستم‌های حمل و نقل هوشمند (ITS) شهر کرج اظهارداشت:‌ خودروهای فاقد معاینه فنی از این پس به صورت برخط و روزانه به مبلغ ۵۰ هزار تومان توسط پلیس راهور جریمه خواهند شد.
این مسوول خاطرنشان کرد:این امر می‌تواند در کنترل ترافیک، ایمنی و کنترل آلودگی هوا تاثیر گذار باشد که تا کنون به صورت غیرمکانیزه امکان کنترل معاینه فنی وجود نداشت و از این پس با نظارت هشت دوربین بحث شمارش و کنترل تردد انجام خواهد شد.
احمدی‌نژاد بیان داشت: دوربین‌های ثبت سرعت در چهار  معبر دارای مشکل تصادف نصب و راه اندازی شده است که جرائم نیز در این نقاط اعمال می‌شود.
وی دربخش دیگری از سخنانش افزود:  یکی از مطالبات اصلی مردم از مدیریت شهری بحث روان سازی ترافیک و کاهش آلودگی ناشی از آن است که از سال ۸۹ نهضت ساخت تقاطعات غیرهمسطح در کلانشهر کرج در زمینه ترافیک درون شهری آغاز شد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج گفت: در زمینه برنامه‌ریزی نرم افزار  کارهایی انجام نشده که یک سری اقدامات بر اساس نیازها  که در گذشته وجود داشت صورت گرفت که اجرا نشد.
 وی تاکید کردکه  این خلا را بر اساس برنامه و دیتا انجام دادیم که مهمترین کار برای حل این موضوع تدوین سند توسعه ای .تی .اس است که برای پنج سال آینده نرم افزاری و سخت افزاری خواهیم داشت.
احمدی نژاد افزود: اقدام دیگر در کلانشهر کرج برای هوشمندسازی چراغ ها بود که در این زمینه از کلانشهرهای دیگر کشور عقب هستیم .

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
  https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday