ایرنا/ رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان البرز گفت: ۸۶ هزار و ۲۸۳ کیلوگرم انواع فرآورده خام دامی فاسد وتاریخ مصرف گذشته در ۶ ماهه نخست سال جاری در این استان معدوم سازی شد.

دکتر سید محسن ابوترابی رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دامپزشکی استان البرز افزود: در جریان بازرسی ها و پایش های ۶ ماهه نخست امسال از مراکز عرضه، بسته بندی، کشتارگاه‌ها، رستوران‌ها، کبابی ها و قصابی‌های استان، ۱۹۸ هزار و ۱۰۹ کیلوگرم انواع فرآورده های خام دام دامی ضبط شد که از این مقداربیش از  ۸۶ هزار کیلوگرم از چرخه مصرف خارج شد.
وی اظهار داشت: در این مدت بر کشتار ۸۴ هزار و ۴۵۲ راس دام سبک و سنگین شامل گوسفند و بره، بز و بزغاله، گاو و گوساله و همچنین شترمرغ نظارت بهداشتی انجام شد.
در جریان این بازدیدها تعدادی لاشه به وزن ۲۹ هزار و ۷۳۲ کیلوگرم ضبط شد.
وی گفت: کارشناسان این اداره کل در این مدت ۲۸ هزار و ۷۸۶ بازدید از مراکز تولید، توزیع، ‌نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی انجام دادند که در ۷۲۵ مورد با موارد غیربهداشتی برخوردقانونی کردند.
ابوترابی گفت: کارشناسان این اداره کل برای ۲۱۳ مورد از این واحدها پرونده در مراجع قضایی تشکیل دادند که ۶۱ مورد به پلمب منجر شد.
وی همچنین به نظارت بهداشتی بر کشتارگاه های طیور استان اشاره کرد و افزود: در این مدت ۱۱ میلیون و ۷۲ هزار و ۵۸۲ قطعه طیور کشتار شد که از این تعداد ۲۶ هزار و ۵۸۲ قطعه لاشه ضبط شد.
در این مدت ۲۵ هزار و ۱۶۲ هزار و ۹۲۹ کیلوگرم گوشت سفید و ۴۷۴ هزار و ۷۸۳ کیلوگرم گوشت قرمز در کشتارگاه های استان استحصال شده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
  https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday