تسنیم/ نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: متأسفانه امروز وضعیت معیشتی مردم و اوضاع اقتصادی بسیار ناجور و سبب گله‌مندی شده و مسئولان از خواب باید بیدار شوند.

ماموستا فایق رستمی، نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از بی‌نظارتی بر بازار اظهار داشت: متأسفانه امروز وضعیت معیشتی مردم و اوضاع اقتصادی بسیار ناجور بوده و الان باید مسئولان از خواب بیدار شده و فقرا و نیازمندان را درک کنند.
وی با بیان اینکه این روزها مردم علاوه‌بر گرانی و وضعیت نامناسب اقتصادی، با ویروس منحوس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند، گفت: امروزه در کشور و استان کردستان همه ظرفیت‌ها و منابع خدادادی وجود دارد اما مردم تحت فشار هستند و درآمدشان کفاف زندگیشان را نمی‌دهد.
نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه مسئولان به گلایه‌های مردم از مشکلات اقتصادی توجه کنند، تصریح کرد: مردم از گرانی و بی‌نظارتی بر بازار گله‌مندند، قشر کارگر و نیازمند حتی توان خرید یک تلویزیون را نداشته و باید این وضعیت درست شود.
ماموستا رستمی با تاکید بر اینکه باید دولتمردان ضمن گام برداشتن در مسیر رونق و جهش تولید، از تولیدکنندگان حمایت کنند، افزود: مسئولان امروزی همانند صحابه پیامبر گرامی اسلام(ص) غمخوار مردم و به فکر فقرا و نیازمندان باشند.
وی با بیان اینکه مسئولان از پشت میزهای‌شان بلند شوند و به میان مردم بروند، عنوان کرد: حضور در مناطق محروم و گوش دادن به مطالبات مردم سبب خوشحالی قشر ضعیف جامعه می‌شود.
نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: البته تنها نباید بی‌نظارتی مسئولان بر بازار در نظر گرفت، باید مغازه‌داران و فروشندگان به‌عنوان انسان مسلمان در این روزهای سخت کرونایی و وضعیت نامناسب اقتصادی به‌فکر مردم باشند، از احتکار خودداری کرده و به‌فکر گرانفروشی اجناسشان نباشند.
امام جمعه سنندج با ابراز اینکه گرانی و بی‌نظارتی بر بازار ربطی به تحریم ندارد، یادآور شد: در کشور و استان همه منابع و نیازمندی‌های مردم وجود داشته و تامین می‌شود، اگر مسئولان درصد کمی از درآمدهای منابع استانی همچون مرزباشماق و معادن طلا را به خود کردستان تخصیص دهند، نه تنها مردمان این دیار بلکه استان‌های دیگر کشور در رفاه و آسایش قرار می‌گیرند.
ماموستا رستمی تاکید کرد: باید همه مسئولان و مردم در این وضعیت نامناسب اقتصادی با هم همکاری داشته تا به فضل پروردگار و در سایه رهنمودها و تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی از این گردنه سخت نیز به سلامت عبور کنیم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online