ایرنا/ رییس مرکز بهداشت جیرفت از کشف یک هزار و ۵۰۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته در این شهرستان خبر داد.

فرزانه برخوری، رییس مرکز بهداشت جیرفت با اعلام این خبر به رسانه‌ها، اظهار کرد: کارشناسان بهداشت محیط، این میزان مواد فاسد را طی یک هفته کشف و معدوم کردند.
وی از بازرسی ۴۹۷ واحد صنفی و عمومی توسط بازرسان بهداشت محیط طی یک ماه گذشته خبر داد و این بازرسی‌ها را شامل بازدید از ۴۱۲ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و ۸۵ مکان عمومی اعلام کرد.
رییس مرکز بهداشت جیرفت با بیان اینکه بازرسان بهداشت محیط برای ۴۹ واحد صنفی و عمومی اخطاریه صادر کردند، از پلمب دو مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی با دستور دادستانی خبر داد.
وی تصریح کرد: این واحدهای صنفی به علت توجه نکردن به توصیه‌های کارشناسان مرکز بهداشت و تخلفات بهداشتی اعمال قانون شدند.
برخوری افزود: داشتن کارت بهداشتی معتبر برای متصدیان و کارکنان مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی طبق قانون الزامی است، از این رو با متخلفان برخورد می‌شود.
رییس مرکز بهداشت جیرفت از نمونه‌برداری ۲۸ مورد آب آشامیدنی برای آزمایش و بررسی سالم بودن طی هفته گذشته در راستای کنترل و نظارت بر آب آشامیدنی مردم خبر داد و گفت: طی این مدت از ۲۳ مدرسه و ۴۱ واحد کارگاهی بازرسی انجام شد.
وی اظهار کرد: طی یک ماه گذشته پیگیری ۱۹۰ شکایت مردمی توسط کارشناسان مرکز بهداشت انجام شده است.
برخوری با بیان اینکه مردم هنگام خرید مواد غذایی به تاریخ مصرف این مواد توجه کنند، گفت: مردم در صورت برخورد با چنین مواردی، بازرسان بهداشت محیط را با سامانه ۱۹۰ یا تلفن ۰۳۴۴۳۲۱۸۵۱۲ مطلع کنند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmEAo3yl6Zm8Ow
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar