ايلنا/ هواشناسي مازندران در اطلاعيه روز شنبه نسبت به مواج شدن دريا به دليل شمالي شدن جريانات هوا هشدار داد و از فعالان دريايي خواست که از فعاليت در دريا اجتناب کنند.

هواشناسي مازندران در اطلاعيه روز شنبه نسبت به مواج شدن دريا به دليل شمالي شدن جريانات هوا از اواخر فردا در استان مازندران خبر داد. در اين اطلاعيه آمده به اطلاع کليه فعالان و بهره‌برداران درياي خزر مي‌رساند، بر اساس تجزيه و تحليل نقشه‎هاي پيش‌‌ ‌‎يابي هواشناسي و خروجي مدل‌هاي عددي جوي و دريايي از اواخر وقت يکشنبه سيزدهم مهرماه به دليل وزش باد شمالي، دريا مواج خواهد شد و تا روز چهارشنبه ادامه دارد.
همچنين در مناطق نزديک ساحل ارتفاع موج قابل‌ملاحظه تا 1.0 متر(بيشينه ارتفاع موج تا 1.5 متر) و دور از ساحل ارتفاع موج قابل‌ملاحظه تا 1.2 متر(بيشينه ارتفاع موج تا 1.7 متر) برآورد مي‌شود.
سرعت وزش باد نزديک ساحل و دور از ساحل 8 تا 12 متر بر ثانيه(29 تا 43 کيلومتر بر ساعت) و منطقه اثر نيز در سواحل جنوبي درياي خزر در محدوده استان مازندران است
در اين اطلاعيه آمده که احتمال پاره شدن تورهاي صيادي، غرق شدن شناگران، صدمه ديدن شناورهاي سبک و سنگين از اثرات اين مخاطره است.
هواشناسي توصيه کرد که کليه فعالان دريايي نسبت به فعاليت در دريا صيادي و گردشگري اجتناب کنند.
معاون توسعه و پيش‌بيني هواشناسي مازندران نيز آسمان امروز استان را صاف تا نيمه ابري پيش‌بيني کرد و گفت: آسمان استان فردا يکشنبه صاف تا نيمه ابري است و از بعد اظهر با افزايش ابر همراه با رگبار و رعدوبرق پراکنده و وزش باد همراه خواهد بود.
اسدي افزود: بيشينه دما در اين روز در شهرهاي استان 24 تا 26 درجه سانتي‌گراد خواهد بود.
وي ادامه داد: مازندران در روز دوشنبه شاهد آسماني نيمه ابري تا ابري در ارتفاعات مه‌آلود همراه با کاهش دما، بارش متناوب باران وزش باد و احتمال رعدوبرق خواهد بود.

همراهان عزيز ، آخرين اخبار استان مازندران را به صورت لحظه اي و فراجناحي در بسترهاي زير دنبال کنيد :
آخرين خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرين خبر مازندران در اينستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today