مهر/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بجنورد که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند حال مساعدی دارند و به منظور بهبود کامل در قرنطینه هستند.

سید احمد هاشمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در خصوص ابتلا دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی به ویروس کرونا، اظهار کرد: دانشجویانی که به این ویروس مبتلا شده‌اند حال مساعدی دارند و به منظور بهبود کامل در قرنطینه هستند.
وی با تاکید بر لزوم حفظ سلامت دانشجویان بیان کرد: یک طبقه از خوابگاه دانشگاه در اختیار دانشجویان مبتلا به کرونا است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی افزود: از تمام کسانی که با این دانشجویان در ارتباط بوده‌اند تست کرونا گرفته شده و تمام موارد ابتلاء شناسایی شده‌اند و حال هیچ دانشجویی وخیم نیست.
هاشمی در ادامه از اختیاری بودن حضور دانشجویان در قرنطینه خبر داد و گفت: دانشجویان مبتلا به کرونا با تمایل و برای حفظ سلامت خانواده خود در خوابگاه حضور دارند.
وی با اشاره به اینکه شغل پرستاری، دندانپزشکی و پزشکی پر خطر هستند، بیان داشت: امکان برگزاری کلاس‌های عملی این دروس به صورت مجازی وجود ندارد و به همین خاطر تعدادی از دانشجویان برای عقب نیفتادن به دانشگاه مراجعه کرده‌اند، با این حال دانشگاه آمادگی این را دارد که به دانشجویان مرخصی بدون احتساب سنوات اعطا کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: در کلاس‌های عملی و خوابگاه‌ها سعی شده بیشترین حد پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today