مهر/ سرپرست اداره تحقیقات هواشناسی کاربردی خراسان شمالی گفت: سامانه بارشی جدید از فردا شب وارد استان می‌شود و تا دوشنبه در استان فعالیت دارد.

علیرضا گلرخ، سرپرست اداره تحقیقات هواشناسی کاربردی خراسان شمالی اظهار کرد: آب و هوای امروز خراسان شمالی صاف تا قسمتی ابری اما برای شهرهای راز و اسفراین احتمال بارش پراکنده وجود دارد.
وی بیان کرد: با ورود سامانه بارشی جدید از فردا شب تا دوشنبه بارش باران و در پاره‌ای از نقاط رگبار و رعد و برق در استان پیش بینی می‌شود.
سرپرست اداره تحقیقات هواشناسی کاربردی خراسان شمالی با بیان اینکه دما تا یک شنبه به طور نسبی افزایش می‌یابد، افزود: با نفوذ جریان سرد دما به طور مجدد از دوشنبه روند کاهشی به خود می‌گیرد.
گلرخ بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته کوسه با کمینه دمای صفر درجه سانتی گراد، سردترین نقطه استان و کشور را به خود اختصاص داد و در نقطه مقابل اسماعیل آباد با بیشینه دمای ۲۵ درجه سانتی گراد بالای صفر گرم‌ترین نقطه استان بود.
وی در خصوص لزوم اجرای برخی اقدامات پیشگیرانه توسط کشاورزان و دامداران در روزهای آتی نیز هشدار داد و گفت: عدم چرای دام تازه واکسینه در شرایط بارش، حصول اطمینان از استحکام پوشش گلخانه‌ها و خودداری از سم‌پاشی محصولات از جمله اقداماتی است که مهم به شمار می‌آید.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today