فارس/ بزرگترین صندوق امانات بانکی در شعبه مرکزی بانک ملی بوشهر با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر افتتاح شد.

مجید خورشیدی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر در این آیین اظهار کرد: در راستای تحقق حقوق شهروندی بانک‏ های این استان احداث صندوق امانات را در اولویت کار خود قرار دهند.
وی افزود: از زمان احداث صندوق امانات بانکی، این موضوع یکی از کمبودهای استان بوشهر محسوب می‌‏شد که بانک ملی استان گام بزرگی در این راستا برداشته اشت.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر ابراز کرد: صندوق امانات بانکی از جمله حقوق شهروندان است؛ چراکه آنها حق دارند از سوی حاکمیت جای امنی برای نگهداشت داشته‏‌های قیمتی آنها فراهم شود؛ در رسالت تکلیفی نیز حاکمیت موظف است تا در راستای حفاظت از دارایی‎های شهروندان گام اساسی بردارد.
خورشیدی با بیان اینکه احداث صندوق امانات بانکی گام مهمی در جهت تامین امنیت برای شهروندان است، افزود: صندوق امانات بانک ملی در شعبه مرکزی در فاز نخست با یک هزار و ۲۲۲ صندوق و در ۴۷ بلوک احداث شده و قابلیت افزایش آن تا سقف سه هزار صندوق نیز وجود دارد.
گفتنی است؛ اندازه این صندوق‌‎ها در سه اندازه کوچک، متوسط و بزرگ تعریف شده که هزینه نگهداری اشیا و اسناد در این صندوق‎ها به ترتیب یک میلیون و ۵۰۰ هزار، دو میلیون و ۲۵۰ هزار و سه میلیون ۶۰۰ هزار ریال برای هر سال است.
شهروندان برای استفاده از این صندوق‏ ها باید به ترتیب ۱۲، ۱۸ و ۳۶ میلیون ریال ودیعه نزد بانک بگذارند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday