فارس/ فرمانده انتظامی استان مرکزی از شناسایی و دستگیری دو کلاهبرداری که با وعده ارائه تسهیلات کم‌بهره بانکی در حدود 25 میلیارد ریال از 6 شهروند اراکی کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

سردار حسن مفخمی شهرستانی، فرمانده انتظامی استان مرکزی در این باره اظهار کرد: با اعلام گزارش‌هایی در خصوص کلاهبرداری میلیاردی از چند شهروند اراکی بررسی تخصصی موضوع به تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان ارجاع شد.
وی افزود: در تحقیقات انجام شده از شاکیان این پرونده مشخص شد که دو نفر با ظاهری موجه به محل کار آنها مراجعه کرده و با معرفی خود به عنوان افرادی ذی‌نفوذ در دستگاه‌های دولتی، وعده تسهیل در روند رسیدگی به پرونده‌های وام و کم کردن هزینه‌های جانبی آن را به آنان پیشنهاد می‌دهند.
فرمانده انتظامی استان مرکزی ادامه داد: بعد از آنکه این افراد، اطمینان شاکیان این پرونده را جلب می‌کنند، به بهانه‌های مختلف مبالغی بالا وجه نقد از آنان کلاهبرداری کرده و بعد از مدتی متواری می‌شوند.
مفخمی شهرستانی تصریح کرد: با آغاز تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس، اطلاعاتی از دو متهم این پرونده به دست آمده و هر دو نفر طی دو عملیات جداگانه دستگیر و یگان انتظامی دلالت شدند.
وی خاطرنشان کرد:‌ در بازجویی‌های پلیس،‌ متهمان پرونده به جرم خود اعتراف کردند و پرونده تشکیل با تکمیل تحقیقات برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی ارسال شد.
فرمانده انتظامی استان مرکزی سهل‌انگاری مالباختگان، اعتماد به ظاهر موجه افراد و طمع‌ورزی افراد را از مهم‌ترین علت‌های بروز این‌گونه کلاهبرداری ها عنوان کرد و گفت: شهروندان در صورت مشاهده این‌گونه موضوعات، قبل از هرگونه اقدام نسبت به بررسی حداقلی سوابق افراد اقدام کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را برای بررسی تخصصی از طریق تلفن 110 به پلیس گزارش کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today