باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: یکی از مشکلات شبکه شاد کندی سرعت و قطعی اتصال آن است که با دستور وزیر به زودی کامل برطرف می‌شود.

کوروش مودت، مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در این باره اظهار کرد: ۶ هزار و ۵۰۰ مدرسه در استان مشکل اینترنت داشتند که تاکنون بیش از ۵ هزار مدرسه به اینترنت وصل شده اند و به زودی بقیه نیز حل می‌شود و بقیه نیز به زودی مرتفع می‌شود و معلمان از طریق شبکه شاد، برنامه‌های فرهنگی را نیز آموزش می‌دهند.
او با بیان اینکه یکی از مشکلات شبکه شاد کندی سرعت و قطعی اتصال آن است که با دستور وزیر به زودی کامل برطرف می‌شود افزود: برنامه شاد یک بستر و پلتفورم قوی و پهنی دارد و بسیاری از جلسات کشوری در این بستر صورت می‌گیرد. در کنار این برنامه، صدا و سیما و درسنامه‌های برای مناطق محروم امکان آموزش را برای دانش آموزان فراهم ساخته است.
مودت بیان داشت: در این برنامه کاربردی تنها به مسایل آموزشی پرداخته نشده و در کنار آن مساله تربیت بدنی و فرهنگی نیز از سوی معلمان پیگیری می‌شود و برای مناطق محروم استان که به اینترنت دسترسی ندارند، مقرر شده است وزارت ارتباطات مشکل این مناطق را حل و امکان دسترسی به اینترنت را فراهم کند.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه برای هر معلم ۲۰ گیگابایت اینترنت و برای هر مدرسه نیز سالانه ۳۶۰ گیگابایت اینترنت رایگان اختصاص داده شده است ادامه داد: برای خرید تبلت دانش آموزان مناطق محروم با کمک خیرین و استاندار اقدام‌های خوبی صورت گرفته است.
این مقام مسئول در پایان گفت: اولویت اصلی نظام تعلیم و تربیتی کشور، سند بنیادین تحول آموزش و پرورش است. این سند ۶ زیر نظام دارد که تامین تجهیزات و توسعه حضور خیرین بخشی از این سند است.

 
 

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today